Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим - такої думки дійшли автори законопроєкту № 6482-2 — PRAVO.UA Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим - такої думки дійшли автори законопроєкту № 6482-2 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим - такої думки дійшли автори законопроєкту № 6482-2

Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим – такої думки дійшли автори законопроєкту № 6482-2

  • 18.01.2022 11:55
Фото: https://www.mil.gov.ua

24 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку», яким запроваджено військовий облік військовозобов’язаних для жінок.

17 грудня цього року набув чинності наказ Міноборони від 11 жовтня 2021 року № 313, яким затверджено Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених із відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. За невиконання цього зобов’язання передбачена адміністративна відповідальність.

Такі новації викликали шквал негативних емоцій серед населення жіночої статі. Тому не дивно, що вже 11 січня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 6482-2, який скасовує попередні зміни.

Зміст законопроєкту

Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим з огляду, зокрема, на кадрове забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, обґрунтовують автори проєкту.

Також це спричинить:

  • накладання штрафів на жінок, що не змогли вчасно стати на військовий облік;
  • виникнення зайвого соціального напруження;
  • формування негативного ставлення до військового обов’язку;
  • труднощі для жінок, які проживають у сільській місцевості або мають малолітніх дітей.

Ба більше, в разі зміни професії жінці потрібно буде інформувати про це територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Це призведе до додаткового навантаження.

Таким чином, пропонується повернутись до попередньої редакції закону і встановити право саме Кабінету Міністрів України визначати вид професійної діяльності, вдосконаленої шляхом спеціальної підготовки, спорідненої з відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Також законопроєктом доповнюється частина 11 нормою, згідно з якою жінки, придатні до військової служби, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік за віком:

до 50 років – за офіцерськими званнями,

до 45 років – за іншими військовими званнями.

У пояснювальній записці автори переконують, що ухвалення законопроєкту вирішить низку проблем, про які зазначено вище.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA