Щорічний VIII Ukrainian Antitrust Forum від видавництва «Юридична практика» традиційно розпочався з відкритого інтерв’ю з головою АМКУ Ольгою Піщанською. Модератором та співрозмовником професійного діалогу став партнер ЮФ Asters Ігор Свечкар. Бесіда була присвячена викликам та головним досягненням і пріоритетам Антимонопольного комітету України у воєнний час.
Розпочинаючи форум, Ігор Свечкар звернув увагу на те, що позавчора АМКУ оприлюднив свій річний звіт за 2022 рік і, на його думку, всі ми пересвідчились, що Комітет веде досить активну роботу й показники з довоєнними часами знизились не так суттєво, як це могло бути на тлі війни та інших подій.
Відповідаючи на запитання щодо подальшої долі антимонопольної реформи та, зокрема, законопроєкту № 5431 й перспектив його прийняття, Ольга Піщанська зазначила, що ми вже на порозі значного зрушення. За словами голови АМКУ, титанічна робота Комітету можлива лише за умов героїчних вчинків ЗСУ, наших громадян та всіх суб’єктів господарювання, які тримають економіку України на своїх плечах.
“Ми будемо відбудовувати Україну й, на мою думку в нас, не буде багато часу після перемоги для того, щоб налаштовувати щось, опрацьовувати нові підходи та стандарти, – зазначає пані Піщанська. – Вже сьогодні ми маємо створювати нові економічні умови для України. Відповідно до цього на сьогодні у Верховній Раді України з усіх зареєстрованих за 7 років проєктів щодо реформи конкурентного законодавства проєкт № 5431 пройшов вже всі етапи обговорення, погодження і перебуває на останньому етапі, а саме – запропонований до голосування у другому читанні ВРУ. Отже, вирішення цього питання залежить лише від політичної волі депутатів”.
Дуже важливо, що цей законопроєкт має підтримку наших партнерів з Європейського Союзу. Необхідність прийняття саме тих рішень, які передбачено законопроєктом, відображено також в угоді між Україною та ЄС та умовах МВФ, які були погоджені та підписані ще в довоєнний період. Ольга Піщанська також висловила сподівання на підтримку цього законопроєкту юридичною спільнотою України.
Але коли законопроєкт буде прийнято, це не означатиме, що реформа буде завершена, впевнена голова АМКУ. Адже вона розділена на 3 етапи, й законопроєкт № 5431 – це лише перший етап реформи. І Комітет вже має певні пропозиції, які включить до другого етапу реформи у вигляді нового законопроєкту.
Фокусуючись на питаннях сьогодення, Ігор Свечкар також поцікавився в голови АМКУ, на які саме ринки сьогодні спрямовує свою увагу Комітет передусім. За словами пані Піщанської, як показала війна, є ринки, функціонування яких прямо впливає на всі інші напрями економіки. Яскравий приклад – енергетика. На жаль, цього року ми всі усвідомили важливість цього сегмента. У разі неможливості функціонування ринку енергетики як у фізичному, так і в економічному сенсі в нас руйнується вся структура інших ринків, констатує Ольга Піщанська. У довоєнний період це був висококонцентрований ринок, там було дуже багато суб’єктів природної монополії зі значною ринковою владою. Але сьогодні безпекова ситуація показує нам, наскільки важливою є диверсифікація джерел генерації за рахунок альтернативи. Тому це питання не лише до АМКУ, але й до всього уряду України.
Також, на думку голови АМКУ, увага Комітету буде спрямована на будівельні ринки, адже післявоєнна розбудова України буде швидко розвиватися й відповідна сфера економіки буде потребувати уваги та контролю Антимонопольного комітету. Увага АМКУ також сьогодні прикута й до IT-сектору. Комітет вивчає, як розвиваються цифрові ринки, зокрема досліджує європейський досвід.
© Юридична практика, 1997-2024. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…