Усі постраждалі від російської агресії зможуть подати інформацію до Реєстру збитків, верхньої межі виплат не буде - І. Мудра — PRAVO.UA Усі постраждалі від російської агресії зможуть подати інформацію до Реєстру збитків, верхньої межі виплат не буде - І. Мудра — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Усі постраждалі від російської агресії зможуть подати інформацію до Реєстру збитків, верхньої межі виплат не буде - І. Мудра

Усі постраждалі від російської агресії зможуть подати інформацію до Реєстру збитків, верхньої межі виплат не буде – І. Мудра

  • 20.12.2023 15:37

Усі постраждалі зможуть подати інформацію до Реєстру збитків або самостійно, або за допомогою органів державної влади. Верхньої межі виплат і заявок не буде: урядовий портал наводить слова заступниці міністра юстиції України Ірини Мудрої в ефірі телемарафону.

«Це будуть великі обсяги заяв, безпрецедентні на сьогодні. Ми очікуємо на понад мільйон, навіть на кілька мільйонів заяв, тому ми готуємо цифрову платформу, щоб не загрузнути в паперовій роботі. Щоб все було диджиталізовано, оцифровано, аби максимально легко і доступно можна було подати цю заявку», – зазначила заступниця міністра.

Пані Ірина Мудра нагадала, що для отримання компенсації постраждалими розробляється спеціальний юридичний інструмент – компенсаційний механізм. Він складається з трьох компонентів:

  • Реєстру збитків – бази даних з інформацією про відшкодування та відповідних доказів, закумульованих на цифровій платформі, яка буде використовуватись компенсаційною комісією;
  • Компенсаційна комісія буде другим компонентом цього механізму;
  • Невіддільною частиною роботи компенсаційної комісії буде компенсаційний фонд, який, власне, і буде джерелом виплат за рішеннями комісії. При цьому конфісковані активи рф мають стати частиною Фонду відшкодування збитків агресії.

Також Ірина Мудра повідомила, що паралельно зі створенням компенсаційної комісії ведеться робота щодо конфіскації російських суверенних активів за кордоном.

За її словами, очікується, що США стане лідером у процесі перемовин щодо конфіскації активів рф. Так, наразі є два законопроєкти щодо конфіскації активів рф у США: двопартійний H.R. 4175, який вже розглянутий Комітетом закордонних справ Палати представників, та S. 2003, який перебуває на розгляді Комітету зовнішніх відносин Сенату.

Обидва законопроєкти наділяють президента США повноваженнями на конфіскацію російських суверенних активів, які розміщено в США, і передання цих активів Україні для реалізації заходів із реконструкції, відбудови, надання гуманітарної та економічної допомоги. Усього в США закумульовано близько 8 млрд доларів резервів російського Центробанку та Фонду національного добробуту.

«Ми активно працюємо з адміністрацією президента США, Державним департаментом, відповідними комітетами Конгресу та Сенату над компромісним варіантом законопроєкту з метою максимального врахування позицій України. Пришвидшення прийняття законопроєкту пришвидшить і створення компенсаційного фонду, адже ми розглядаємо російські суверенні активи як основне джерело наповнення цього фонду», – додала Ірина Мудра.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA