ВРП звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області — PRAVO.UA ВРП звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області

ВРП звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області

  • 28.02.2024 14:23

Вища рада правосуддя звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України. Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя рішенням від 24 січня 2024 року притягнула вказану особу до дисциплінарної відповідальності за вчинення істотного дисциплінарного проступку та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді. Рішення прийнято за результатами розгляду дисциплінарної скарги Харківської обласної прокуратури.

У дисциплінарній скарзі прокурор зазначав, що матеріалами кримінального провадження підтверджується, що після окупації міста Вовчанська Чугуївського району Харківської області голова суду Уханьова І.С. залишилась на окупованій території України та почала активно співпрацювати з представниками рф. Зокрема, надавала допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, брала участь у створенні на території тимчасово окупованого міста Вовчанська незаконного органу окупаційної судової влади рф, агітувала працівників суду співпрацювати з окупантами.

Друга дисциплінарна палата дійшла висновку, що поведінка свідчить про порушення присяги судді, порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, шкодить суспільній довірі до суду.

27 лютого 2024 року ВРП на підставі рішення Другої дисциплінарної палати прийняла кадрове рішення про звільнення Ірини Уханьової з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області.

За даними прокуратури, у вересні 2022 року Уханьова виїхала до рф, де, ймовірно, перебуває.

Наразі триває судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Уханьової в державній зраді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA