ВРП: судді повинні уникати позапроцесуального обговорення конкретних справ з учасниками процесів та іншими особами — PRAVO.UA ВРП: судді повинні уникати позапроцесуального обговорення конкретних справ з учасниками процесів та іншими особами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП: судді повинні уникати позапроцесуального обговорення конкретних справ з учасниками процесів та іншими особами

ВРП: судді повинні уникати позапроцесуального обговорення конкретних справ з учасниками процесів та іншими особами

  • 17.11.2023 16:29

Вища рада правосуддя 14 листопада 2023 року ухвалила публічну заяву, в якій наголосила, що будь-які прояви корупції у судах є неприпустимими, заподіюють істотну шкоду авторитету правосуддя та мають призводити до невідворотності покарання всіх винних.

Про це інформує пресслужба ВРП.

Текст публічної заяви був затверджений рішенням № 1057/0/15-23

Також в заяві ВРП наголосила таке:

  • Суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду. Суддя не має права використовувати своє посадове становище в особистих інтересах чи в інтересах інших осіб та не повинен дозволяти цього іншим.
  • Окремо наголошуємо на обов’язку кожного судді не лише самому не допускати протиправних дій, а й протидіяти відомим йому проявам корупції з боку колег, сприяти формуванню загальної культури нетерпимості до корупції та невідворотності покарання за корупційні дії і протиправне втручання у правосуддя.
  • Судді повинні уникати позапроцесуального обговорення конкретних справ з учасниками процесів та іншими особами, не допускати будь-яких дій, які можуть розцінюватися як вплив на ухвалення рішення у чиїхось інтересах. У разі виявлення протиправного впливу інших осіб, особливо керівників судів та суддів, на здійснення правосуддя, суддя зобов’язаний не піддаватись такому впливу, вжити рішучих заходів для його припинення та повідомити про це відповідний правоохоронний орган, Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора.
  • Нагадуємо, що відповідно до висновку Консультативної ради європейських суддів № 21 (2018) «Про запобігання корупції серед суддів» кожен суддя несе особисту відповідальність не лише за свою поведінку, але й за поведінку судової влади в цілому.
  • Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинною у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Також читайте: Науковці заповнили квоту у ВРП —
Оксана Кваша обрана на посаду

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA