Відшкодування упущеної вигоди в кримінальному провадженні - ККС ВС пояснив особливості — PRAVO.UA Відшкодування упущеної вигоди в кримінальному провадженні - ККС ВС пояснив особливості — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відшкодування упущеної вигоди в кримінальному провадженні – ККС ВС пояснив особливості

Відшкодування упущеної вигоди в кримінальному провадженні – ККС ВС пояснив особливості

  • 30.09.2021 14:00

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пояснив особливості відшкодування упущеної вигоди у кримінальному провадження.

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Особу було засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді обмеження волі на строк 3 роки. Суди частково задовольнили цивільний позов потерпілих щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

У касаційній скарзі потерпілі, зокрема, вказали, що суд не врахував збитки, яких вони зазнали внаслідок викрадення вуликів, що містили мед.

Висновок ККС ВС (постанова від 26 серпня 2021 року у справі № 468/46/18-к)

Касаційний кримінальний суд залишив касаційну скаргу без задоволення, зазначивши таке.

Цивільний позов розглядається у кримінальному провадженні за правилами, визначеними КПК України, із застосуванням норм ЦПК України. Відповідно до ст. 22 ЦК України збитками, що були завдані внаслідок упущеної вигоди, є такі збитки, які могли бути реально отримані в разі належного виконання зобов’язання.

Системне тлумачення вказаної норми цивільного законодавства свідчить про те, що позивач має право на відшкодування упущеної вигоди, однак зобов’язаний надати суду докази, які підтверджують те, що він міг і повинен був отримати відповідні доходи і лише неправомірні дії відповідача стали підставою, яка позбавила його можливості отримати прибуток.

Ст. 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, які мають значення для вирішення справи. Зокрема, такі докази можуть бути письмовими, речовими і електронними. Згідно зі ст. 94 КПК України суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожен доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів – з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно до вироку місцевий суд, переглядаючи матеріали кримінального провадження, встановив, що потерпілими до цивільного позову на підтвердження упущеної ними вигоди від крадіжки вуликів було надано довідку, згідно з якою упродовж 2016–2017 років їм завдано збитків внаслідок недоотримання меду на загальну суму 40 750 грн та втрачено 1700 грн вартості вощини.

Водночас, дослідивши вказаний доказ у порядку ст. 94 КПК України, суд зазначив, що потерпілі не надали жодних доказів на підтвердження того факту, що в попередні роки вони дійсно реалізовували продукцію з пасіки та отримували дохід від такої реалізації, а тому цивільний позов у цій частині задоволенню не підлягає.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA