Генеральний партнер 2021 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відновлення роботи ВККС та вдосконалення процедури добору членів ВРП – Зеленський озвучив першочергові пріоритети судової реформи

Відновлення роботи ВККС та вдосконалення процедури добору членів ВРП – Зеленський озвучив першочергові пріоритети судової реформи

  • 01.03.2021 10:42

У Києві стартував триденний Всеукраїнський форум «Україна 30. Розвиток правосуддя», присвячений реформі правосуддя. Захід організовано Офісом Президента України та Кабінетом Міністрів України.

Відкрив форум Президент України Володимир Зеленський.

Він зауважив, що правосуддя в Україні має бути справедливим, неупередженим і незалежним. У всьому світі найпопулярнішим словом стало «локдаун», проте Україна має словосполучення-конкурента – “судова реформа”.

За словами Володимира Зеленського, кожна нова влада гучно й амбітно розпочинала судову реформу, а завершувла її тихо і непомітно. Наступники йшли тим самим шляхом.

«Але ми хочемо розірвати це замкнене коло», – заявив Володимир Зеленський.

Він зауважив, що сьогодні хвороби судової системи можна поділити на дві групи. Перша проблема, яка потребує нагального реагування, – відсутність кадрів у судовій системі. Як наслідок, навантаження на суддів зростає, виникають проблеми з доступом до правосуддя, а громадяни чекають рішення роками. У цьому контексті важливо відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також удосконалити процедуру добору кандидатів до Вищої ради правосуддя. Водночас робота цих обох органів потребує вдосконалення. Адже мова має йти не тільки про кількість ухвалених рішень, а й про їхню якість.

«Брак доброчесних і незалежних суддів входить в другу групу проблем судової системи. Це хронічні проблеми, які потребуть усунення на законодавчому рівні», – зазначив Володимир Зеленський.

Також він говорив про ІТ-рішення. «Ми прагнемо (і обов’язково зробимо) запровадити «суд у смартфоні». Усі бюрократичні процедури перейдуть в онлайн», – розповів глава держави.

Окрему увагу він зосередив на утвердженні в Україні народовладдя. Його можна реалізовувати не тільки шляхом референдумів, а й шляхом запровадження суду присяжних. Відповідні законопроєкти вже зареєстровано в парламенті. Водночас така форма участі громадян у правосудді – це величезна відповідальність за долю підсудного, саме тому модель суду присяжних має бути детально обговорено.

Інша важлива реформа – конституційна. За словами пана Зеленського, мова вже йде не про відновлення довіри до Конституційного Суду України, а про побудову довіри «з нуля».

Володимир Зеленський запевнив, що судова реформа в Україні буде завершена. І головна її мета полягає в тому, що найважливішим під час прийнятя судових рішень стане «буква в законі, а не цифра в конверті».

Поділитися

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Slider

Як ви оцінюєте скасування заочної форми навчання на юридичних факультетах?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: