прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний головнокомандувач Збройних сил підписав наказ про призов резервістів

Верховний головнокомандувач Збройних сил підписав наказ про призов резервістів

  • 23.02.2022 16:11

Верховний головнокомандувач Збройних сил України підписав наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Це надасть можливість оперативно здійснити доукомплектування Збройних сил України та інших військових формувань за рішенням Верховного головнокомандувача Збройних сил України шляхом призову громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу без необхідності оголошувати чергову мобілізацію в державі.

Вимоги до резервіста

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Йдеться про як офіцерський, так і сержантський та рядовий склад. Призов розпочнеться відсьогодні із максимальним терміном служби 1 рік.

Резервісти оперативного резерву проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Йдеться насамперед про осіб, які мають бойовий досвід та колишніх військовослужбовців.

Кожен резервіст отримає всі передбачені предмети речового забезпечення та екіпірування. Резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку. Після отримання виклику, резервіст уже в той самий день зможе прибути в частину і негайно приступити до виконання завдань.

Водночас будуть готуватися і надаватися відповідні документи, які підтверджуватимуть для роботодавця та інших органів призов резервіста на військову службу.

Заробітна платня

За призваними резервістами, згідно із Законом України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Резервісти обов’язково отримують грошову виплату. Розмір її залежить від військового звання (відповідного коефіцієнту) та прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, одноразове грошове заохочення. Крім того, за кожний день перебування на зборах, враховуючи час перебування в дорозі від територіального центру комплектування та соціальної підтримки до місця проведення зборів і назад, їм виплачуються добові.

У випадку неявки

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи.

За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, що про це Президент України сказав вчора, ініціюючи програму економічного патріотизму.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA