Верховній Раді рекомендовано розширити перелік підстав для позбавлення осіб державних нагород — PRAVO.UA Верховній Раді рекомендовано розширити перелік підстав для позбавлення осіб державних нагород — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховній Раді рекомендовано розширити перелік підстав для позбавлення осіб державних нагород

Верховній Раді рекомендовано розширити перелік підстав для позбавлення осіб державних нагород

  • 23.05.2023 13:01

22 травня 2023 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики переглянув висновок Комітету до проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку відзначення видатних заслуг у сфері культури (№ 8374). Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Законопроєкт передбачає підстави для позбавлення нагород. Зокрема, позбавити державних нагород особу можна буде:

1) за наявності рішення суду про визнання її винною у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також щодо окремих умисних кримінальних правопорушень за спеціально визначеними статтями Кримінального кодексу України, які стосуються злочинів проти основ національної безпеки України, правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку тощо;

2) на підставі санкцій про позбавлення державної нагороди відповідно до Закону України «Про санкції».

На своєму засіданні Комітет уточнив процедурні положення, пов’язані з повідомленням судами Президента України про ухвалення вироку щодо зазначених вище злочинів та правопорушень і рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому як закон.

Другим питанням Комітет розглянув порівняльну таблицю до проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо імплементації норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом імплементації окремих положень acquis ЄС у сфері аудіовізуальної реклами (Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Директиви Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіа послуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року) та до деяких інших законів (реєстр. № 9206). До другого читання до законопроєкту було внесено 333 пропозиції, які опрацював Комітет.

«Прийняття акта має створити необхідні сучасні європейські умови для забезпечення повного і належного захисту інтересів споживачів, а також захистити рекламний ринок України від негативного впливу ззовні, передусім – через недобросовісні практики поширення в Україні реклами з боку іноземних суб’єктів, які мають прямий чи опосередкований зв’язок із державою-агресором», – зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України ухвалити його в цілому як закон.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA