Велика Палата заборонила видавати адвокатське свідоцтво прокурорам — PRAVO.UA Велика Палата заборонила видавати адвокатське свідоцтво прокурорам — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Велика Палата заборонила видавати адвокатське свідоцтво прокурорам

Велика Палата заборонила видавати адвокатське свідоцтво прокурорам

  • 20.05.2021 11:17

Проходження процедур кваліфікаційного іспиту і стажування з метою отримання статусу адвоката є несумісними зі статусом прокурора.

Такий висновок зробила Велика Палата у постанові від 4 квітня 2021 року за справою № 826/9606/17.

Справа про вирішення виключної правової проблеми – несумісності статусу прокурора з адвокатською діяльністю – була прийнята до розгляду ще 16 вересня 2020 року.

Велика Палата зазначила, що, претендуючи на набуття права на заняття адвокатською діяльністю, прокурор вступає у позапроцесуальні відносини із Радою адвокатів, адвокатською спільнотою.

Для того щоб отримати свідоцтво, прокурор має пройти стажування у адвоката. Проте такі правовідносини виходять за межі допустимої сфери відносин між прокурорською та адвокатською спільнотами.

Заборона не поширюється на осіб:

  • звільнених з посади прокурора;
  • повноваження яких припинено.

“Намір проходити процедури кваліфікаційного іспиту, стажування та отримати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, перебуваючи на посаді прокурора, є явно нелегітимним наміром, оскільки прогнозовано призводить до виникнення обставин несумісності. До того ж наявність статусу адвоката (захисника) в особи, яка є прокурором та підтримує державне обвинувачення в суді, ставить під сумнів її незалежність, безсторонність та неупередженість”, – зазначено в постанові Великої Палати.

Також Велика Палата частково скасувала рішення рішення Ради адвокатів України від 13 червня 2016 року № 166  «Про затвердження роз`яснення з питань направлення на стажування та видачі за результатами його проходження свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю особам, стосовно яких існують обставини несумісності», зазначивши, що воно не підлягає застосуванню в цілому.

Нагадаємо, 10 лютого 2021 року ВП ВС у рамках справи № 822/1309/17 висловилася про те, що отримання здача кваліфікаційного іспиту, проходження стажування у адвоката, складання присяги адвоката та отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю є неприпустимим для судді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA