Велика Палата ВС вказала на обмеження підстав оскарження прокурором вироку, винесеного на підставі угоди про визнання винуватості — PRAVO.UA Велика Палата ВС вказала на обмеження підстав оскарження прокурором вироку, винесеного на підставі угоди про визнання винуватості — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Велика Палата ВС вказала на обмеження підстав оскарження прокурором вироку, винесеного на підставі угоди про визнання винуватості

Велика Палата ВС вказала на обмеження підстав оскарження прокурором вироку, винесеного на підставі угоди про визнання винуватості

  • 02.05.2023 16:36

Велика Палата Верховного Суду відмовила в задоволенні касаційної скарги прокурора, який оскаржував відмову апеляційного суду щодо перегляду вироку, винесеного на підставі угоди про визнання винуватості.

У постанові від 29 березня 2023 року у справі № 947/10464/21 ВП ВС зауважила, що перелік меж і підстав, з яких вирок суду першої інстанції на підставі угоди між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості може бути оскаржено, є вичерпним.

Обставини справи

Прокурор оскаржив в апеляційному порядку вирок районного суду, який винесено на підставі угоди про визнання винуватості.

Зокрема, районний суд затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим, визнаним винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 369 КК України, та прокурором.

На підставі статті 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки і покладенням відповідних обов’язків.

В апеляційній скарзі прокурор вказував, що районний суд неправильно застосував закон України про кримінальну відповідальність, що призвело до невідповідності призначеного судом покарання ступеню тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та особі засудженого через м’якість.

Ухвалою апеляційного суду відмовлено у відкритті апеляційного провадження, її прокурор оскаржив у касаційному порядку.

Висновки ВП ВС

ВП ВС зауважила, що в цій справі вирок місцевого суду не може бути предметом перевірки суду касаційної інстанції з огляду на визначену законом послідовність оскарження вироку суду першої інстанції.

Зокрема, не допускається перегляд у касаційному порядку вироку суду першої інстанції, який не було переглянуто в апеляційному порядку.

ВП ВС акцентувала, що відповідно до частини 2 статті 473 КПК України результатом укладення та затвердження угоди про визнання винуватості для прокурора є обмеження його права оскаржувати вирок згідно з положеннями статей 394 і 424 КПК України.

Також частина 4 статті 394 КПК України передбачає, що прокурор може оскаржити вирок суду першої інстанції на підставі угоди між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості виключно з таких підстав:

  • призначення судом покарання менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди;
  • затвердження судом угоди в провадженні, в якому згідно з частиною 4 статті 469 КПК України угода не може бути укладена.

Тож ВП ВС визнала правильним висновок апеляційного суду щодо відмови у відкритті провадження, адже апеляційну скаргу на судове рішення прокурор подав із підстав, не передбачених пунктом 2 частини 4 статті 394 КПК України.

Також читайте: Автоматична пролонгація договорів оренди землі в умовах воєнного стану — позиція КЦС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA