В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних - опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату — PRAVO.UA В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних - опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних – опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату

В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних – опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату

  • 14.06.2021 15:33

На порталі Верховної Ради оприлюднено текст законопроєкту № 5644 щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності.

Зокрема, документ встановлює перехід до єдиного нотаріату, що дасть змогу закріпити єдиний статус нотаріуса в Україні, відмовившись від системи поділу нотаріусів на державних та приватних.

Крім того, реформа нотаріату передбачає розширення переліку нотаріальних дій та доповнення їх:

  • засвідченням правильності паперової або електронної копії паперового документа або виписки з нього, паперової копії електронного документа;
  • встановленням факту родинних відносин між фізичними особами;
  • встановленням факту належності правоустановчих документів особі;
  • забезпеченням доказів.

Усі нотаріальні дії, вчинені нотаріусами або посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, реєструватимуть у реєстрі нотаріальних дій. Кожній нотаріальній дії надається реєстраційний номер.

Нотаріусів зобов’яжуть мати кваліфікований електронний підпис, виданий кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг. З його використанням здійснюватимуть нотаріальні дії, пов’язані зі створенням електронної копії паперового документа або виписки з нього.

Нотаріуси зможуть розривати шлюб за заявою подружжя або одного з подружжя.

Закріплюється визначення нотаріальної діяльності як незалежної професійної діяльності, що здійснюється нотаріусами України щодо вчинення нотаріальних дій та виконання інших повноважень, делегованих державою.

Передбачено створення Єдиного реєстру нотаріусів України та електронної системи нотаріату – державної автоматизованої інформаційної системи, призначеної для збирання, накопичення, обробляння, збереження, захисту та використання відомостей щодо нотаріальної діяльності та забезпечення усіх видів інформаційної взаємодії (обміну).

Нотаріусів зобов’яжуть вести встановлену звітність і подавати її з використанням електронної системи нотаріату. Цю звітність оприлюднюватиме Нотаріальна палата України щороку до 1 квітня.

Припинення нотаріальної діяльності нотаріуса також здійснюватиметься за рішенням Нотаріальної палати України за поданням її відділення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA