У Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл щодо запровадження моніторингу нормативно-правових актів — PRAVO.UA У Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл щодо запровадження моніторингу нормативно-правових актів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл щодо запровадження моніторингу нормативно-правових актів

У Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл щодо запровадження моніторингу нормативно-правових актів

  • 26.10.2023 18:18

Тематиці правового моніторингу, його впливу на правотворчу та правозастосовну діяльність був присвячений науково-практичний круглий стіл «Правовий моніторинг якості нормативно-правових актів та ефективності правового регулювання», який відбувся 25 жовтня 2023 року. Захід організований Міністерством юстиції України спільно з Науково-дослідним інститутом правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії правових наук України.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники судової гілки влади, представники державних органів та науковці.

Модерував круглий стіл Олексій Кот, директор НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України. Розпочинаючи роботу заходу, він нагадав, що в серпні цього року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про правотворчу діяльність», який суттєво вплине на процес підготовки законодавчих актів та на їх якість.

Відкрив захід міністр юстиції України Денис Малюська, який у своєму вітальному слові наголосив на важливості правового моніторингу. Міністр зазначив, що нове законодавство та застосування цифрових механізмів не просто зробить процес моніторингу обов’язковим, але й виведе його проведення на принципово новий рівень.

«Без належного правового моніторингу законодавства формування ефективної правової політики держави в забезпеченні належного захисту прав та інтересів людини сьогодні є неможливим», — зауважив віцепрезидент Національної академії наук України Сергій Пирожков.

Зі свого боку, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суд Михайло Смокович наголосив на тому, що від якості законодавства залежить і якість судових рішень, тож суди також є контролерами якості законодавства.

На переконання заступника голови Науково-консультативної ради при голові Верховної Ради України Наталії Кузнєцової, ухвалення Закону України «Про правотворчу діяльність» стало важливою подією не тільки для правничої спільноти.

«Це є визначальний момент у демократичному розвитку нашої держави в цілому», — наголосила пані Кузнєцова.

Наталія Кузнєцова зауважила, що цей процес тривав більш ніж двадцять років, але сьогодні вже перед державою Україною і громадянським суспільством постало нове завдання — втілення норм Закону України «Про правотворчу діяльність» в життя, і це завдання є одночасно і важливим, і складним. Своєю чергою, правовий моніторинг є надзвичайно важливою складовою частиною правотворчого і правозастосовного процесу.

У рамках круглого столу заступник директора НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України з наукової роботи Андрій Гриняк презентував монографію «Правовий моніторинг як складова правотворчої та правозастосовної діяльності».

Також із науковими повідомленнями виступили головний науковий співробітник НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Анатолій Колодій, який наголосив на необхідності розроблення і прийняття окремого закону про правовий моніторинг, та директор директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник, що розповів про напрацювання Мін’юсту стосовно моніторингового-правового процесу та техніки підготовки моніторингового звіту.

Керівник експертної групи з цифрових трансформацій та юридичного дизайну директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мін’юсту Єгор Разогрєєв презентував онлайн-платформу збирання та аналізу інформації.

Нагадаємо, що 24 серпня 2023 року парламент ухвалив Закон України «Про правотворчу діяльність», а постановою від 20 жовтня 2023 року Кабінет міністрів України передав НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України у відання Національної академії наук.

Читайте також: ВККС ухвалила рекомендації
про переведення та відрядження суддів

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA