Уряд запровадив граничні торговельні надбавки на пальне на період карантину — PRAVO.UA Уряд запровадив граничні торговельні надбавки на пальне на період карантину — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд запровадив граничні торговельні надбавки на пальне на період карантину

Уряд запровадив граничні торговельні надбавки на пальне на період карантину

  • 14.05.2021 15:22

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив граничні торговельні надбавки (націнки) на паливо на період дії карантину. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Продавці палива повинні враховувати  цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни на пальне, що реалізується через мережу АЗС.

В уряді вважають, що граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним та запровадить прозорий механізм ціноутворення.

Гранична торговельна надбавка нараховуватиметься до середньої вартості пального, яка визначатиметься на підставі даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередню декаду з урахуванням акцизу та податку на додану вартість.

Граничний рівень торговельної надбавки встановлено в таких розмірах:

  • не більш ніж 7 гривень (включно з ПДВ) на 1 літр для дизельного палива;
  • не більш ніж 5 гривень (включно з ПДВ) на 1 літр для  автомобільних бензинів.

Такі максимальні торговельні надбавки запропоновано на підставі проведеного аналізу маржинальності роздрібного продажу пального з огляду на дані міжнародних інформаційних агентств про вартість пального на європейських біржах, відкриті статистичні дані та відкриті дані українських інформаційних агенцій щодо роздрібної вартості пального за останні 3 роки.

Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному вебсайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів впровадив декларування зміни роздрібних цін на пальне.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA