Уряд спростив отримання та оформлення техпаспорта і номерних знаків — PRAVO.UA Уряд спростив отримання та оформлення техпаспорта і номерних знаків — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд спростив отримання та оформлення техпаспорта і номерних знаків

Уряд спростив отримання та оформлення техпаспорта і номерних знаків

  • 09.08.2023 16:14

8 серпня ц.р. Кабмін прийняв постанову щодо автоматичної перевірки відомостей, необхідних для допуску особи до керування транспортними засобами та оформлення посвідчень водія. Про це повідомляє урядовий портал.

Як зазначив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, документ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо автоматичного здійснення перевірок відомостей, необхідних для допуску особи до керування транспортними засобами, оформлення, видачі посвідчень водія, реєстраційних документів і номерних знаків на транспортні засоби, а також способу їх отримання» спрямований на спрощення та покращення прозорості отримання послуг у сервісних центрах МВС.

Завдяки прийнятій постанові громадяни можуть обирати зручний для них формат отримання пластикового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу і номерних знаків (поштовим зв’язком або традиційно в ТСЦ МВС).

Також цей документ сприятиме покращенню електронної інформаційної взаємодії МВС з іншими суб’єктами для автоматизації системи перевірки відомостей, необхідних для надання послуги сервісними центрами МВС.

«Також після набрання чинності постановою, яка 8 серпня прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України, посвідчення водія можна буде пересилати через міжнародні поштові відправлення. Ця опція є особливо актуальною в умовах повномасштабної війни росії проти України, коли громадяни нашої держави, проживаючи за кордоном, зможуть здійснити обмін посвідчення водія через “Дію” або ЕКВ, отримавши пластиковий документ у поштовому відділенні відповідної країни», – повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий.

Постановою визначено особливості електронної інформаційної взаємодії МВС України з іншими суб’єктами для автоматизації процесу перевірки відомостей, необхідних для надання послуги сервісними центрами МВС. Це питання є важливим, зокрема, з огляду на комплексну підготовку до повноцінного впровадження послуги реєстрації автомобіля онлайн (вересень 2023 року).

Сьогодні посвідчення водія можна обміняти через застосунок “Дія” або ЕКВ і в межах України  отримати поштовим зв’язком. За неповний рік цією опцією скористалися понад 25 тис. осіб.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA