Управління ООН з прав людини проаналізувало наслідки війни в Україні — PRAVO.UA Управління ООН з прав людини проаналізувало наслідки війни в Україні — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Управління ООН з прав людини проаналізувало наслідки війни в Україні

Управління ООН з прав людини проаналізувало наслідки війни в Україні

  • 29.06.2022 17:33

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) опублікувало нову доповідь «Ситуація з правами людини в Україні в контексті збройного нападу російської федерації». Констатується, що збройний напад російської федерації на Україну призвів до серйозного погіршення ситуації з правами людини в країні:

  • тисячі вбитих і поранених цивільних осіб,
  • масові руйнування цивільної інфраструктури й житла,
  • свавільні затримання та насильницькі зникнення,
  • катування й жорстоке поводження,
  • сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.
Доповідь підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ) та охоплює період від 24 лютого до 15 травня 2022 року.

У доповіді задокументовано, що чимало військових засобів і методів порушували норми міжнародного гуманітарного права, які регулюють ведення бойових дій.

У доповіді зафіксовані незаконні вбивства, включно із сумарними стратами цивільних осіб у більш ніж 30 населених пунктах у Київській, Чернігівській, Харківській і Сумській областях, скоєні, коли ці території перебували під контролем рф наприкінці лютого та в березні.

Станом на 15 травня ММПЛУ отримала інформацію про понад 300 таких вбивств. Ця цифра може збільшитися, коли з’являтимуться нові докази. Тільки в Бучі ММПЛУ задокументувала, що щонайменше 50 цивільних осіб були вбиті збройними силами росії, поки місто перебувало під їхнім контролем. У доповіді також описані випадки катування та жорстокого поводження з цивільними особами.

У доповіді задокументовані різні обсяги порушення МГП та міжнародного права, прав людини обома сторонами щодо поводження з військовополоненими та особами hors de combat, а саме випадки:

  • позасудової страти,
  • відмови в наданні медичної допомоги,
  • катувань та жорстокого поводження,
  • виставлення для цікавості публіки,
  • порушення умов інтернування.

Тоді як ММПЛУ має безперешкодний доступ до місць інтернування військовополонених на території, яка контролюється урядом України, у доповіді міститься заклик доступ до всіх сторін конфлікту, а особливо до збройних сил російської федерації та пов’язаних озброєних груп, надати УВКПЛ та іншим міжнародним безстороннім моніторам безперешкодний конфіденційний доступ.

ММПЛУ отримала численні твердження, змогла перевірити та підтвердити 23 випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

У доповіді також зафіксовані 248 випадків свавільного затримання представників місцевих органів влади, журналістів, активістів громадянського суспільства та інших цивільних осіб, чимало з яких можуть становити насильницькі зникнення, імовірно, вчинені збройними силами російської федерації та пов’язаними озброєними групами.

Доповідь також містить докладну інформацію про вплив бойових дій на права людей, які перебувають у вразливому становищі, зокрема це ВПО, роми, особи з інвалідністю, люди похилого віку.

Звіт містить докладні рекомендації росії, органам влади України і міжнародній спільноті.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA