Українському IP-офісу продовжили статус міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи — PRAVO.UA Українському IP-офісу продовжили статус міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українському IP-офісу продовжили статус міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи

Українському IP-офісу продовжили статус міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи

  • 11.07.2023 17:36
ФОТО: nipo.gov.ua
Під час роботи Генеральної асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) в Женеві українському IP-офісу продовжили статус міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи, про це повідомив голова українського парламенту Руслан Стефанчук.
За оцінкою голови Верховної Ради, це вкрай важливе рішення, бо лише незначна частка відомств світу виконують такі функції.
Згідно з інформацією ІР-офісу, лише 24 відомства ІВ у світі отримали статус МПО/ОМПЕ, серед яких Європейське патентне відомство, Відомство США з патентів та торговельних марок, Японське патентне відомство тощо.
Під час поточної сесії Асамблей Союзу PCT також було обрано 25-ту установу, якою стало Відомство ІВ Саудівської Аравії.
Що дає продовження такого статусу, пояснює пан Стефанчук:
  • Спрощений доступ українським винахідникам, інноваторам та стартапам до міжнародних сервісів у сфері інтелектуальної власності.
  • Захист їхніх прав за кордоном та можливості для використання глобальної системи патентної кооперації під час патентування своїх розробок.
  • ІР-офіс може розглядати будь-які міжнародні заявки, що подаються від держав – членів Договору РСТ, та проводити щодо них експертизи.
Голова парламенту також додав, що Верховна Рада України зробила багато для реформи сфери інтелектуальної власності. Зокрема, це і ухвалений Закон “Про авторське та суміжні права”, закони, спрямовані на посилення прав інтелектуальної власності національних та іноземних користувачів, відповідно до норм ЄС. І, безумовно, створення IP-офісу!

“IP-офіс продовжує працювати над удосконаленням якості патентної експертизи та інтеграцією у глобальну систему ІВ шляхом якісного проведення міжнародних пошуків та міжнародної попередньої експертизи й професійного міжнародного співробітництва. Підтвердження статусу МПО/ОМПЕ дає змогу якісно просувати Україну на IP-мапі світу, щоб голос України був почутий, а її інтереси були враховані” – так прокоментувала очільниця IP-офісу Олена Орлюк.

IP-офіс також наводить слова першого заступника директора IP-офісу Богдана Падучака:

“Це підтвердження високої якості патентної експертизи, організаційної та адміністративної структури українського IP-офісу, адже регулювання системи PCT встановлює високі критерії щодо компетенцій патентних експертів, їх кількості, наявності достатніх технічних засобів для проведення патентних пошуків, системи менеджменту якості відомства, яка була впроваджена в нашому Офісі відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2015 та отримала сертифікат відповідності від компанії DEKRA Certification”.

В ІР-офісі нагадують, що ДП “Український інститут інтелектуальної власності” виконувало функції МПО/ОМПЕ з 2016 року. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 943-р, яке набрало чинності 8 листопада 2022 року, IP-офіс почав виконувати функції Національного органу інтелектуальної власності, серед яких функції МПО/ОМПЕ за процедурою РСТ.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA