600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна призупиняє стягнення ПДВ та імпортних мит на період дії воєнного стану, — як це працюватиме, розповіли в Asters

Україна призупиняє стягнення ПДВ та імпортних мит на період дії воєнного стану, — як це працюватиме, розповіли в Asters

  • 28.03.2022 16:32

Уряд прийняв Постанову № 330 від 20 березня 2022 року «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану», яка покликана суттєво спростити всі митні формальності з метою оперативного забезпечення потреб України внаслідок повномасштабного вторгнення росії (Постанова № 330).

24 березня 2022 року Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до Митного та Податкового кодексів України, з одночасним набранням чинності яких набирає чинності Постанова № 330 та які уточнюють її положення (див. Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану», зареєстрований у Верховній Раді України за № 7190).

Що очікує платників податків із вступом в силу цих нормативних актів розібралися експерти Asters.

Обидва нормативно-правові акти передбачають тимчасове звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ товарів та транспортних засобів, останні також звільнені від сплати акцизного податку. Такі митні та податкові пільги запроваджуються на період воєнного стану в Україні та почнуть діяти з 1 квітня 2022 року.

Новий митний і податковий режим не поширюється на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, тютюн, промислові замінники тютюну, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також на товари, які мають походження або ввозяться з росії або іншої держави, визнаної агресором, та/або ввозяться з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Законом № 7190 та Постановою № 330 також передбачено тимчасове припинення дії заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності за винятком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, товарів військового призначення або товарів подвійного використання, радіоактивних матеріалів, небезпечних відходів та товарів, які мають походження або ввозяться з росії або іншої держави, визнаної агресором, та/або ввозяться з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Митне оформлення здійснюватиметься на підставі попередньої митної декларації та повинно бути завершене не пізніше однієї робочої години.

Щоб мати можливість застосовувати спрощений спосіб, імпортерам необхідно подати в Державну митну службу України (ДМС) заяву, яку можна подати в електронному вигляді або в паперовому безпосередньо у пункті пропуску через митний кордон або до відповідної митниці. ДМС вестиме реєстр таких заяв та осіб, які їх подали. Форми попередньої митної декларації та заяви найближчим часом будуть розроблені ДМС.

Разом з цим, діятиме також стандартний порядок ввезення товарів та транспортних засобів, імпортер зможе обирати режим митного оформлення на власний розсуд. Митним органам заборонено відмовляти у заяві імпортера на спрощений режим, за винятком випадку самостійної відмови імпортерами. В останньому випадку повторне подання заяви для застосування спрощеної процедури не допускається.

За словами Прем’єр-міністра України, Уряд прагне створити «найшвидшу митницю у світі». Раніше Уряд України ухвалив іншу Постанову № 236 від 9 березня 2022 року, яка тимчасово скасувала заходи нетарифного регулювання ЗЕД, крім державного експортного контролю. Постанова № 236 буде скасована з набранням чинності Постановою № 330, Уряд вирішив піти ще далі аж до тимчасового скасування ввізних мит та спрощення митних процедур.

Однак слід зазначити, що в умовах воєнного стану імпорт товарів в Україну наразі підлягає валютному контролю, що на практиці робить очікувані результати зазначеної митної реформи меш відчутними.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA