Україна провела road show щодо створення спеціального трибуналу, який судитиме найвище керівництво росії, — Андрій Смирнов — PRAVO.UA Україна провела road show щодо створення спеціального трибуналу, який судитиме найвище керівництво росії, — Андрій Смирнов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна провела road show щодо створення спеціального трибуналу, який судитиме найвище керівництво росії, — Андрій Смирнов

Україна провела road show щодо створення спеціального трибуналу, який судитиме найвище керівництво росії, — Андрій Смирнов

  • 20.12.2022 15:28
Фото: https://www.president.gov.ua/

Українська делегація в межах проведеного на початку грудня road show надала вагомі докази безальтернативності створення спеціального міжнародного трибуналу, який судитиме за злочин агресії проти України найвище політичне керівництво росії. Про це розповів на пресконференції заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов.

Він наголосив, що Національна асамблея Франції підтримала створення трибуналу, а французьке МЗС офіційно заявило про початок участі в консультаціях щодо забезпечення відповідальності за скоєння злочину агресії проти України.

Крім того, із закликом створити спеціальний трибунал до прем’єр-міністра Великої Британії звернулися члени британського парламенту. Внесено також проєкти резолюцій про підтримку спеціального трибуналу до Палати представників США та до бундестагу.

Андрій Смирнов звернув увагу на необхідність знайдення шляхів притягнення до відповідальності як безпосередніх виконавців злочинів, так і тих, хто розв’язав агресію.

Заступник керівника Офісу Президента констатував: злочин агресії має специфічні підстави юрисдикції, окремі від інших злочинів, визначених у Римському статуті Міжнародного кримінального суду, таких як воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. На країни, які не є учасницями Міжнародного кримінального суду, не поширюється юрисдикція цього суду в частині розслідування та притягнення до відповідальності за злочин агресії, незалежно від того, є вони жертвою чи агресором, за винятком випадку звернення з боку Ради Безпеки ООН. З урахуванням того факту, що росія має право вето на рішення Радбезу ООН, таке звернення не просто складно реалізувати – воно неможливе, і відповідно, у цьому разі Міжнародний кримінальний суд не матиме належної юрисдикції в розслідуванні злочину агресії.

«Справді, ми хотіли б скористатися всіма юрисдикційними можливостями Міжнародного кримінального суду, але підтвердженням наявної проблеми є той факт, що за вісім місяців ескалації війни ми не побачили зареєстрованого провадження щодо злочину агресії. І це точно не провина МКС. Ми вдячні МКС за ту невпинну роботу, яку вони проводять з документування та розслідування злочину геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів. Але існує ризик того, що злочин агресії так і залишиться непокараним. І навіть якщо Україна швидко ратифікує Римський статут, ми об’єктивно розуміємо, що цього ніколи не зробить росія. А отже, це унеможливить таке розслідування в межах мандата Міжнародного кримінального суду», — наголосив Андрій Смирнов.

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Антон Кориневич на пресконференції зазначив, що наша країна й далі працює в межах ООН для того, щоб закласти основу для забезпечення відповідальності за скоєння злочину агресії проти України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA