Учасники ГД ООН в Україні підписали Ukraine Business Compact 2023 — PRAVO.UA Учасники ГД ООН в Україні підписали Ukraine Business Compact 2023 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Учасники ГД ООН в Україні підписали Ukraine Business Compact 2023

Учасники ГД ООН в Україні підписали Ukraine Business Compact 2023

  • 14.06.2023 14:17

13 червня в Києві українське представництво Глобального договору ООН в Україні провело захід «Від принципів до дій: на шляху до Ukraine Recovery Conference 2023».  У ньому взяли участь керівники провідних українських компаній – відповідальних бізнесів.

Мета заходу – сприяти об’єднанню лідерів та зацікавлених сторін української бізнес-спільноти й уряду для визначення ключових викликів і можливостей економічного відновлення і зростання України в післявоєнний період, а також розроблення практичних рішень і рекомендацій з урахуванням потреб бізнесу. Всі напрацювання будуть детальніше досліджено під час щорічної Конференції з питань відновлення України (URC 2023), яка проходитиме в Лондоні 21-22 червня 2023 року.

Вітаючи учасників заходу, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук зазначила:

«Коли люди втрачають здоров’я та життя, ми не маємо права зупинятися».

Тому команда шукає нові проєкти і їх знаходить. За словами Тетяни Сахарук, ГД ООН в Україні – локальна мережа, яка протягом року показала найбільше зростання в Європі.

Під час панельної дискусії, присвяченої передумовам участі бізнесів в ефективній відбудові України, учасники обговорили ефективне відновлення країни відповідно до ESG-принципів та міжнародних стандартів.

У дискусії взяли участь:

  • Гліб Бакалов, головний комплаєнс-офіцер НЕК «Укренерго»;
  • Наталія Сидорук, GR-директорка «Інтерпайп»;
  • Надія Омельченко, підприємниця та волонтерка, віцепрезидентка компанії «ІТ-Інтегратор», засновниця компанії «Мілітек»;
  • Вікторія Ярмощук, генеральна директорка FILM.UA Group.

Модератором стала Маріанна Розумна, директорка департаменту комплаєнсу та юридичного супроводження «Датагруп».

Спікери поділились досвідом реалізації успішних проєктів, а також зосередили увагу на проблемних питаннях, з якими зіткнувся бізнес через війну. Учасники зійшлися на думці, що країні потрібна синергія влади та бізнесу, а основний фокус треба робити на чесності та прозорості.

Після обговорення відбулось підписання Ukraine Business Compact 2023 – принципів довгострокового сталого економічного відновлення України, ініційоване Ukraine Recovery Conference. Свій підпис під документом поставили керівники провідних компаній України. До цих принципів можуть долучитися й інші учасники. Офіційна презентація принципів та оприлюднення переліку компаній, які їх підписали, відбудеться в Лондоні під час URC 2023.

“Інвестиції в краще майбутнє: прозорість, перспективи та успіх бізнесу” – ще одна тема, яку організатори запропоновували для обговорення. Модераторкою панельної дискусії стала Олена Потопальська, керуюча партнерка AC Crowe Ukraine.

У дискусії взяли участь:

  • Дмитро Танько, в.о. директора з роздрібної торгівлі ТОВ «Епіцентр К»;
  • Олександр Селищев, генеральний директор ДТЕК ВДЕ;
  • Анастасія Фролова, віцепрезидентка, регіональна керівниця SoftServe в Україні;
  • Дмитро Зозуля, радник голови правління МХП;
  • Євген Лященко, голова правління АТ «Укрзалізниця».

Учасники панелі поділилися практичними кейсами реалізації інвестиційних проєктів. Обговорили методи та інструменти, які сприяють забезпеченню прозорості інвестиційного процесу, а також напрями, в які зараз інвестує місцевий бізнес, і ключові чинники успіху для бізнесу, який здійснює інвестиції.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Тетяна Сахарук зауважила, що, за оцінками Світового банку на лютий 2023 року, Україна вже потребувала 411 млрд доларів на відновлення. За чотири місяці ця цифра, звісно, зросла ще більше. Тож генеральна директорка ГД ООН в Україні поставила логічне запитання, чи зможуть донори надати ці кошти і які для цього будуть умови в країні.

На думку Олександра Роднянського, радника Президента України з економічний питань, молодшого професора з економіки Кембриджського університету, члена наглядової ради «Ощадбанку», країні потрібні стратегічні інституційні реформи. Також більшу роль має відігравати приватний сектор.

За словами генерального директора ІМК Алекса Ліссітси, якщо реформи будуть системними, результати ми відчуємо вже у короткострокові перспективі. За приклад він навів польський досвід реформ.

Водночас, як зауважив Кирило Бондар, партнер, фінансовий директор “Юніт.Сіті”, трансформація буде тривалою, а розпочинати треба із себе, щоби притягувати іноземних інвесторів.

Відповідаючи на запитання Тетяни Сахарук щодо найбільш перспективних галузей, спікери зазначили, що найкращий потенціал сьогодні мають, зокрема, фінанси, інфраструктура, агросектор, виробництво продуктів харчування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA