У Вашингтоні АПУ долучилася до дискусії про повоєнну відбудову України — PRAVO.UA У Вашингтоні АПУ долучилася до дискусії про повоєнну відбудову України — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Вашингтоні АПУ долучилася до дискусії про повоєнну відбудову України

У Вашингтоні АПУ долучилася до дискусії про повоєнну відбудову України

  • 06.02.2023 17:34

Робочий сніданок із панельною дискусією на тему «Відбудова України: інвестиції та верховенство права» відбувся 31 січня 2023 року в посольстві Німеччини у Вашингтоні. У заході, організованому посольствами України та ФРН у США за підтримки Асоціації правників України (АПУ), взяли участь провідні українські, німецькі й американські експерти в різних галузях. Загалом на сніданку були присутні понад 130 учасників.

Темою панельної дискусії став правовий аспект майбутнього повоєнного відновлення української економіки. У дискусії, зокрема, взяв участь Микола Стеценко, член правління АПУ та керуючий партнер AVELLUM. Також долучилися Пол Массаро, старший політичний радник Гельсінської комісії США з питань боротьби з корупцією та санкцій, Ульріх Весселс, президент Федеральної асоціації юристів Німеччини (Bundesrechtsanwaltskammer, BRAK), та Гонзало Зебаллос, майбутній голова Міжнародної секції Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA). Дискусію модерувала Ірина Паліашвілі, президентка Української юридичної групи (RULG), голова юридичного комітету Американсько-української ділової ради (USUBC) та членкиня АПУ.

Посольство Німеччини стало співорганізатором сніданку невипадково: ФРН має унікальний досвід швидкого економічного відродження після Другої світової війни. «Німецьке економічне диво» (Wirtschaftswunder) перетворило зруйновану вщент країну на одну з найпотужніших економік світу. Ключовими чинниками успіху Німеччини були євроінтеграція та безперервна фінансова й інституційна допомога з боку США та європейських партнерів. Україна також уже рухається схожим шляхом, і важливо розуміти, що цей рух значно прискориться після перемоги країни у війні.

Під час дискусії юристи з різних країн поділилися думками про те, які складники забезпечення верховенства права необхідні для залучення Україною інвестицій зі США та країн Європи, що потрібно змінити, яку допомогу й рекомендації можуть надати трансатлантичні ділові кола та юридичні спільноти.

Микола Стеценко у своєму виступі розвіяв поширені серед західної аудиторії міфи про перепони, з якими нібито стикається іноземний бізнес в Україні, як-от суцільна бюрократія, невідповідність національного законодавства західним стандартам, незахищеність приватної власності тощо.

«Багато цих міфів є плодами цілеспрямованої антиукраїнської пропаганди, яку часто фінансує росія», — наголосив він.

Говорячи про підготовку України до залучення іноземних інвестицій після війни, Микола Стеценко відзначив те, що вже для цього було зроблено українською владою. Зокрема, він згадав створення Фонду відновлення та трансформації економіки й Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, створені до повномасштабного російського вторгнення індустріальні парки, формування нового складу Вищої ради правосуддя, призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Водночас пан Стеценко наголосив на кроках, які ще повинні зробити як український уряд (продумана імміграційна політика, зниження ПДВ для харчової промисловості й АПК, завершення приватизації нестратегічних активів тощо), так і уряди країн Заходу (створення фондів прямих інвестицій, надання держгарантій та прямих кредитів компаніям, які бажатимуть інвестувати в Україну, моніторинг перебігу судової реформи в Україні тощо) для успішної повоєнної відбудови країни. Додаткові аргументи, наведені Миколою Стеценком під час виступу, доступні за посиланням.

Більш детальну інформацію про зусилля України та міжнародної спільноти для забезпечення повоєнної відбудови можна знайти в аналітичній довідці, підготовленій Іриною Паліашвілі.

Поділитися
Теги АПУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA