У справі «Роттердам+» другий епізод скеровано до суду — PRAVO.UA У справі «Роттердам+» другий епізод скеровано до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У справі «Роттердам+» другий епізод скеровано до суду

У справі «Роттердам+» другий епізод скеровано до суду

  • 03.01.2024 11:28

НАБУ і САП скерували до суду другий епізод справи «Роттердам+» за обвинуваченням чотирнадцяти осіб, причетних до запровадження та дії так званої формули «Роттердам+», через яку споживачі електроенергії незаконно переплатили понад 20 млрд грн у 2018-2019 роках. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Зокрема, серед обвинувачених:

  • 2 колишні голови НКРЕКП;
  • 6 колишніх членів НКРЕКП;
  • 2 чинні члени НКРЕКП;
  • чинний та колишній працівник НКРЕКП;
  • 2 чинні посадовці групи приватних теплогенерувальних компаній.

Розслідування стосовно ще одного колишнього працівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження.

Вказано, що шестеро з цих осіб усвідомлено взяли участь у злочині й одержали нові підозри за ч. 2 ст. 364 КК України. Дії членів НКРЕКП, які, не розібравшись, голосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України. Слідство вважає, що вони неналежним чином виконували свої службові обов’язки, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.

«Це другий епізод масштабного розслідування антикорупційних органів, який викрили у жовтні 2022 року. НАБУ і САП завершили його розслідування у січні 2023 року. Розслідування першого – за підозрою шести осіб щодо незаконної переплати понад 19 млрд грн упродовж 2016-2017 років – завершили у вересні 2022 року, а у березні 2023 року скерували до суду», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, у так звану формулу «Роттердам+» було закладено витрати, яких насправді не існувало: транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту в Роттердамі. На думку НАБУ і САП, кінцеві споживачі протягом 2016-2019 рр. переплатили понад 39 млрд грн, що підтверджується висновком експерта.

«Слідство має докази, що ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенерувальних компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав», – зазначили в НАБУ. Внаслідок цих дій відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, зокрема й першої необхідності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA