У Києві стартував XI Міжнародний судово-правовий форум (трансляція) — PRAVO.UA У Києві стартував XI Міжнародний судово-правовий форум (трансляція) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Відео » У Києві стартував XI Міжнародний судово-правовий форум (трансляція)

У Києві стартував XI Міжнародний судово-правовий форум (трансляція)

  • 13.07.2023 09:36

Сьогодні в столичному готелі «Прем’єр Палац» стартував щорічний Міжнародний судово-правовий форум від видавництва «Юридична практика». Захід традиційно відбувається протягом двох днів (13-14 липня) та збирає на єдиному дискусійному майданчику відомих діячів судової професії та фахівців із судової практики. 

Перший день форуму (13 липня) буде присвячений нагальним системним проблемам функціонування судів в Україні, зокрема їх роботі в умовах війни, відновленню роботи судів на деокупованих територіях, євроінтеграційним викликам судової гілки влади тощо. Завтра учасники дискусії зосередяться на проблемних питаннях кадрового забезпечення правосуддя, розвитку адміністративної юстиції, а також судового захисту бізнесу.

Під час офіційного відкриття форуму з привітальними словами виступили організатори заходу. 

Зокрема, Григорій Усик, голова Вищої ради правосуддя, подякував виданню «Юридична практика» за організацію форуму та можливість обговорити найбільш важливі питання забезпечення правосуддя в умовах війни.

«Україна як держава і ми, українці, як нація проходимо надскладне випробування війною. Це неймовірно важко, але ми впевнені, що перемога буде за нами. Водночас такі катастрофи для будь-якої держави та будь-якого народу є можливістю оцінити свої попередні здобутки та вийти з цієї війни із зовсім іншим баченням розвитку нашої держави, зокрема й судової гілки влади, — зазначив пан Усик. — Нині найбільш нагальним є запит суспільства на справедливий суд. Дійсно, громадяни хочуть не тільки бачити, що правосуддя відбувається, але й хочуть це відчувати. Хочуть бути впевненими в тому, що їхні права будуть надійно захищені судом».

Григорій Усик підкреслив, що Вища рада правосуддя досягла певних результатів на міжнародній арені, зокрема 8-9 червня цього року на Генеральній асамблеї Європейської ради правосуддя, яка відбулася в місті Любляни,  їй була надано статус спостерігача. «Це великий здобуток, але так само й велика відповідальність», — упевнений пан Усик. 

Станіслав Кравченко, Голова Верховного Суду, привітав усіх учасників заходу від імені всього колективу ВС.

«Попри те що ми переживаємо нелегкі часи, наша держава має рухатись у напрямку євроінтеграції. Адже в демократичній державі має сповідуватись верховенство права, й будь-яка демократична держава не може існувати без незалежного суду. Це аксіома, яка не потребує доведення», — впевнений пан Кравченко.

За словами голови ВС, минулого року на цьому самому форумі вже обговорювались питання функціонування суду в умовах війни, й на його думку, цей рік не пройшов дарма: Верховний Суд дуже активно працює над практикою розгляду нових категорій справ. Зокрема, в судовому реєстрі вже є понад 96 тисяч проваджень щодо воєнних злочинів. А це означає наполегливу роботу над кожним провадженням, щоб зафіксувати всю доказову базу та визначити винних, які в майбутньому понесуть покарання. Також не менш важливим є питання відшкодування шкоди, заподіяної військовою агресією рф. 

Роман Ігнатов, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, висловив упевненість, що форум пройде ефективно та з позитивним результатом, учасники обміняються професійними думками та набудуть нового фахового досвіду. Пан Ігнатов зазначив, що суддівська робота нині ефективно продовжується, адже 1 червня Вища рада правосуддя призначила 16 членів ВККС України. 6 червня члени ВККС обрали голову та заступника голови і секретарів палат. 5 червня було також опубліковано оголошення про формування громадської ради доброчесності.

«Ті випробування, які випали на нашу країну, почалися набагато раніше, ніж 24 лютого 2022 року, з такими подіями стикались, зокрема, й у 2014 році. Тому ми дуже добре знаємо, що таке евакуація судового апарату, судових архівів та судових справ», — зазначив пан Ігнатов.

Утім, голова ВККС упевнений, що ми подолаємо ці виклики й вони нас лише згуртують. 

Рустам Колесник, шеф-редактор газети «Юридична практика», подякував усім учасникам, а також керівництву судової системи України за увагу до щорічного судового форуму ЮП.

«Ми традиційно будемо обговорювати дуже важливі аспекти для судової влади. Справді, сьогодні в суспільства існує дуже великий запит на справедливість. Але одна з найголовніших проблем – це те, що судова система має бути незалежною від тиску з боку будь-якої іншої гілки влади. Лише сильна та незалежна судова система зможе подолати всі перепони на шляху до справедливого правосуддя. Упевнений, що ми можемо зробити це разом!» — наголосив шеф-редактор «Юридичної практики».  

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA