прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ТСК провела засідання з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини

ТСК провела засідання з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини

  • 08.12.2021 14:17

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України провела засідання, присвячене розгляду скарг з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення:

  • децентралізації повноважень з питань охорони дитинства;
  • реформування системи закладів інституційного догляду та виховання;
  • реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення;
  • розвитку (модернізації) соціальних послуг.

Голова ТСК Павло Сушко нагадав, що до завершення роботи Комісії залишилося два з половиною місяці.

ТСК працюватиме до 18 лютого і буде подавати остаточний звіт.

Павло Сушко повідомив, що на адресу Комісії надійшло 165 скарг. Найбільше скарг було отримано від жителів смт. Журавно Львівської області – 29 скарг.

Щодо порушення у Львівській області

Член ТСК народний депутат Юлія Клименко, яка відвідала Журавно, поінформувала, що санаторна школа там розташована у великому старовинному приміщенні. Рішення про її ліквідацію було прийняте у зв’язку з тим, що згідно із протоколом МОЗ лікування туберкульозу потребує перебування у медичному закладі, а у такого типу санаторних школах необхідності немає. Цю санаторну школу планується перепрофілювати у психоневрологічний заклад реабілітації.

Юлія Клименко радила місцевій владі не закривати санаторну школу без дозволу Мінсоцполітики. Проте місцева влада наполягає, що тут дозвіл не потрібен. Вони це пояснюють тим, що йдеться не про ліквідацію, а про перепрофілювання із одного медичного закладу в інший.

За результатами заслуховування інформації члени ТСК вирішили надіслати запити до Львівської ОДА, Мінсоцполітики, Мінрегіону і Генпрокуратури для визначення правомірності перетворення санаторної школи у Журавному Львівської області, а також щодо подальшої долі дітей.

Вихід ОТГ за межі своїх повноважень у Хмельницьку?

Член ТСК народний депутат Ірина Борзова поінформувала про розгляд звернення щодо трансформації Хмельницької санаторної школи у спортивний ліцей. Вона зазначила, що в цьому випадку, як і в багатьох інших, сталося бездумне і безпідставне перетворення без наявності хоч би якоїсь спортивної бази. Ірина Борзова зауважила, що відповідні міністерства мали би контролювати правомірність перетворення закладів на спортивні чи мистецькі ліцеї.

Голова Комісії закликав розробити законопроект, яким би регулювалися терміни та порядок трансформації закладів і погодження та контроль відповідних міністерств за цим процесом. Члени Комісії підтримали пропозицію та вирішили надіслати запити до міністерств, щоб дізнатися, чи надсилалися ними якісь запити у регіони щодо трансформованих закладах, чи проводилося навчання працівників ОТГ на місцях.

Учасники засідання заслухали інформацію членів Комісії за результатами відвідин дитячих закладів у регіонах.

Голова ТСК Павло Сушко повідомив про резолюцію голови уряду щодо вивчення закордонного досвіду роботи центральних органів, які опікуються дітьми, та доручив розробити дорожню карту створення центрального органу із захисту прав дітей.

Читайте також: Створення центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA