прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Це час, коли просто знайомі можуть стати ближчими за друзів, а деякі близькі друзі стають нерукостислими» — Євген Мірошников, солдат-розвідник ТрО ЗСУ, CEO OBLAVAbot, адвокат Sayenko Kharenko

«Це час, коли просто знайомі можуть стати ближчими за друзів, а деякі близькі друзі стають нерукостислими» — Євген Мірошников, солдат-розвідник ТрО ЗСУ, CEO OBLAVAbot, адвокат Sayenko Kharenko

  • 02.06.2022 16:23
Євген Мірошников

Війна вивертає нашу реальність, у якій ворог діє лише за одним законом — законом підлості. І якщо право по інший бік не працює, юристи діють в інший спосіб — теж беруть до рук зброю або займаються волонтерством. Зараз в юрфірмі Sayenko Kharenko в лавах ЗСУ та ТрО перебувають семеро юристів. Один із них — Євген Мірошников, що розповів свою історію, як він потрапив на Схід країни.

 

Євгене, коли ви вирішили захищати країну як військовий?

— Чесно кажучи, все було досить спонтанно і хаотично. В перші дні війни я вирішив відвести свою сім’ю у безпечне місце і повернутися до Києва. Таким місцем вибрали Закарпаття. Ми приїхали ввечері, а вже зранку під час сніданку представники воєнкомату вручили нам повістку. Ми й так збиралися стати на облік, проте нас випередили.

У воєнкоматі нам повідомили, що здійснюють набір до ТрО. Відповідно, будемо займатися питаннями контролю безпеки міста тощо. Ми погодилися, я погодив із партнерами Sayenko Kharenko, що перебуватиму в ТрО Закарпаття та паралельно працюватиму дистанційно. Регіон прихистив мою родину, тож, як кажуть, треба повернути йому борг.

Чи є у вас військова підготовка? Чи володієте зброєю?

— І так, і ні. Перед тим як стати адвокатом, я працював у правоохоронних органах. Навчався я на «мілітаризованому» факультеті податкової міліції, встиг пожити в казармі. Тож загальне розуміння було, але міліцейська служба — це все ж таки дещо інше. Там дещо інші концепції діяльності, більший акцент на «гуманітарні» питання нормативного регулювання та економіки.

Після звільнення з податкової міліції єдине, що мене пов’язувало з порохом, — я мисливець і не так сильно боявся пострілів, як багато з тих, кого мобілізували разом зі мною.

 

Де зараз служите, які завдання виконуєте?

— Після Великодня нас перевели на Схід. Поки що перебуваємо тут і сподіваємося, що батальйон буде переміщено туди, де ми зможемо виконувати завдання ТрО, до яких нас готували.

 

Чи багато юристів долучилися до лав ЗСУ чи ТрО?

— Так, лише серед колег із Sayenko Kharenko наразі семеро перебувають у лавах ЗСУ чи ТрО. Решта ж активно долучилися до волонтерської діяльності.

 

Якби не служба, чим би займалися під час війни?

— Важко сказати. Найімовірніше, поєднував би роботу з волонтерською діяльністю.

Чим війна є насамперед для вас особисто?

— Особисто для мене це час, коли переживання за сім’ю та близьких виходить на рівень, який раніше навіть не розумів. Це час, коли просто знайомі можуть стати ближчими за друзів, а деякі близькі друзі стають нерукостислими.

 

Що вас вразило найбільше від початку військової агресії рф?

— Підтримка колег, єдність співвітчизників та те, що навіть у таких умовах тупим людям продовжують надавати незіставні повноваження.

 

Від редакції: Проєкт «Юристи в армії» — історії правників, які, незалежно від посад та регалій, взяли зброю до рук та стали на захист України. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми переконані, що юристів, які взяли зброю до рук, десятки, а може, й сотні. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, які можуть стати героями рубрики «Юристи в армії».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA