Терористичний акт на Каховській ГЕС: розпочато розслідування — PRAVO.UA Терористичний акт на Каховській ГЕС: розпочато розслідування — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Терористичний акт на Каховській ГЕС: розпочато розслідування

Терористичний акт на Каховській ГЕС: розпочато розслідування

  • 06.06.2023 17:49

У ніч на 6 червня російська федерація підірвала дамбу Каховської гідроелектростанції, яка розташована поблизу м. Нова Каховка на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів по обидва боки Дніпра.

Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області вживають термінових заходів задля евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення. Триває оповіщення мешканців тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини. Про це йдеться в заяві МЗС України щодо терористичного акту росії на Каховській ГЕС, оприлюдненій на сайті міністерства.

«Розглядаємо підрив дамби Каховської ГЕС з боку рф як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, який має на меті завдати максимально велику кількість жертв та руйнувань. Теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювався на рівні окупаційних сил в Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні, що свідчить про його попереднє планування.

Підрив дамби Каховської ГЕС — техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду росії проти українців. Це є відповіддю кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із рф», – наголошується в заяві.

В МЗС закликали міжнародну спільноту рішуче засудити російський теракт на Каховській ГЕС. Також в МЗС звернулися до країн Групи семи та ЄС невідкладно розглянути накладення на рф нових далекосяжних санкцій, зокрема на російську ракетну індустрію та атомну галузь.

За фактом підриву дамби Каховської ГЕС СБУ відкрила кримінальне провадження. Розслідування розпочато за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України.

«Підірвавши греблю Каховської ГЕС, російська федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів», – наголосив голова СБУ Василь Малюк.

Наразі слідчі СБУ разом зі співробітниками МВС та Офісу Генерального прокурора проводять першочергові слідчі та процесуальні дії в Херсонській області.

Окремо СБУ спільно з представниками Міністерства енергетики і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів встановлюють детальні обставини підриву греблі ворогом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA