600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Світ підтримує ініціативи України, спрямовані на притягнення росії до відповідальності, — Андрій Смирнов про здобутки на юридичному фронті

Світ підтримує ініціативи України, спрямовані на притягнення росії до відповідальності, — Андрій Смирнов про здобутки на юридичному фронті

  • 02.05.2022 19:30
Рубрика Новини
Андрій Смирнов
Джерело: https://www.president.gov.ua

Світова спільнота підтримує ініціативи України, спрямовані на притягнення військово-політичного керівництва росії до відповідальності за злочини, скоєні на території нашої держави. Іноземні країни також продовжують вживати заходів задля конфіскації майна країни-агресора. Про це повідомив заступник голови Офісу Президента України Андрій Смирнов на брифінгу.

За його словами, минулого тижня зроблено важливі кроки для продовження реалізації ініціативи стосовно створення міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України. Як наслідок, на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи було ухвалено дві резолюції, присвячені політичним і правовим наслідкам агресії рф.

«ПАРЄ підтримала українські й міжнародні ініціативи, спрямовані на забезпечення відповідальності рф, а також її військово-політичного керівництва за міжнародним правом. Серед іншого Асамблея закликала держави терміново створити й профінансувати спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочин агресії», — сказав заступник керівника Офісу Президента.

Він зазначив, що резолюції Парламентської асамблеї РЄ містять конкретні рекомендації щодо повноважень і порядку створення трибуналу, які відповідають баченню України.

Як розповів Андрій Смирнов, наразі тривають переговори щодо остаточного формату трибуналу та кола держав, які стануть його співзасновниками.

Щодо рішень стосовно конфіскації майна країни-агресора заступник керівника Офісу Глави держави розповів, що низка іноземних країн готують відповідні законопроєкти. Вони дадуть змогу включити реальні механізми, на підставі яких можна буде здійснювати арешт і конфіскацію майна як рф, так і фізичних та юридичних осіб, які безпосередньо чи опосередковано причетні до війни в Україні.

Зокрема, у Сполучених Штатах Америки Палата представників підтримала законопроєкт, згідно з яким президент США зможе здійснити процедури, необхідні для арешту та конфіскації майна й рахунків іноземних громадян, чиї статки частково отримано завдяки корупції, пов’язаній з режимом президента росії, або тих, хто здійснює політичну підтримку його режиму.

Андрій Смирнов також повідомив, що триває процес внесення змін до санкційного законодавства Канади. Вони дадуть змогу перерозподіляти заарештовані іноземні активи як компенсацію жертвам або для допомоги у відбудові іноземної країни після війни.

Одним із важливих напрямів роботи Андрій Смирнов назвав забезпечення реального відшкодування збитків, спричинених вторгненням росії. Міністерство юстиції України вже розробило концепцію побудованого на міжнародній співпраці спеціального механізму надання компенсації жертвам російського військового вторгнення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA