прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Високий суд справедливості в Лондоні заарештував рахунки компанії Metabay – посередника в закупівлях БХФЗ

Високий суд справедливості в Лондоні заарештував рахунки компанії Metabay – посередника в закупівлях БХФЗ

  • 31.03.2021 16:28
Рубрика Новини

Високий суд справедливості в Лондоні за заявою фармацевтичної компанії “Дарниця” заарештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що виступає посередником у процедурі закупівлі ПАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” фармацевтичної сировини в німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH.

За словами адвоката “Дарниці”, радника юридичної фірми Aequo Євгена Левицького, суть спору полягає в тому, що щонайменше з 2014 року БХФЗ закуповував фармсировину в німецької компанії Farmaplant за ціною, яка, за оцінкою “Дарниці”, є істотно вищою, ніж ринкова.

Суму збитку “Дарниця” оцінює в 4,7 млн доларів.

Позивач вважає, що суму переплачених грошових коштів Farmaplant перераховувала на рахунок компанії Metabay під виглядом комісії за те, що остання нібито сприяла в укладенні відповідних договорів поставки фармсировини.

Вимоги “Дарниці” обґрунтовано тим, що менеджмент БХФЗ вже багато років не просто штучно завищує витрати підприємства, чим завдає збитків як самому підприємству, так і його акціонерам, але й очевидно привласнює собі переплачені кошти через вказану схему.

Євген Левицький зазначає, що компанія звернулася до лондонського суду для того, щоб кошти Metabay не було далі виведено на офшорні рахунки.

26 березня аналогічне рішення про арешт коштів на рахунках Metabay також ухвалив і швейцарський суд, погодившись із доводами “Дарниці”.

16 квітня в Лондоні суд продовжить розгляд справи щодо арешту коштів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA