прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Структурні зміни ринку праці — аналіз фахівців grc.ua

Структурні зміни ринку праці — аналіз фахівців grc.ua

  • 13.06.2022 15:14
Адаптація трудового законодавства

Релокація підприємств та працівників у західний регіон України спричинила структурні зміни ринку праці. Частка актуальних вакансій в західних областях у червні збільшилася порівняно з довоєнним періодом. Незважаючи на внутрішню міграцію, конкуренція у Львівській, Івано-Франківській та інших областях Заходу України залишається найнижчою, тому влаштуватися на роботу легше. Яка робота є в західних областях України? З якою конкуренцією зустрічаються спеціалісти під час працевлаштування та яку зарплату пропонують роботодавці?

Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua підготував детальний огляд ринку праці західних областей України.

Жителі західних областей України протягом тривалого часу скаржилися на недостатню кількість пропозицій роботи. Стикаючись із проблемою працевлаштування в рідному місті чи області, вони шукали роботу або в столиці, або за кордоном. Велика частка українських заробітчан протягом довгих років була саме із західних регіонів нашої країни.

З квітня 2022 року частка актуальних вакансій на Заході України збільшилася.

Це пояснюється, по-перше, тим, що на фоні відчутного падіння ринку праці в областях, які постраждали від війни найбільше, підприємствам Заходу України вдалося зберегти свою діяльність. По-друге, компанії, які скористалися державною програмою релокації, вже відновили свою діяльність на новому місці.

За даними Міністерства економіки України, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії, вже 606 підприємств. Відновили роботу на нових локаціях 392 компанії. Загалом на релокованих підприємствах працюють десятки тисяч людей. Таким чином, більше можливостей для працевлаштування є не лише в українців, які переїхали разом зі своїми роботодавцями, але й у місцевих жителів Заходу України.

Найчастіше релокація підприємств відбувається у Львівську, Закарпатську та Чернівецьку області.

Також популярними для переїзду є Тернопільська та Івано-Франківська області. Це має відображення у динаміці збільшення кількості пропозицій роботи на Заході України. Найвідчутнішим є збільшення частки вакансій у Львові та області. Якщо в середньому львівські вакансії у минулому році складали 4,5% від усіх актуальних в країні, то в квітні 2022 року цей показник майже в чотири рази більший. На початку червня у Львові та області пропонують 16% вакансій від усіх актуальних, і це друга позиція у рейтингу регіонів з найбільшою кількістю пропозицій роботи. До десятки областей із найбільшою кількістю вакансій станом на початок червня входить ще одна область західного регіону. В Івано-Франківській області відкрито 2,3% вакансій від усіх в Україні. Інші області Заходу України мають не настільки великі частки у структурі пропозицій роботи в Україні, проте позитивна динаміка зростання кількості робочих місць спостерігається у всьому західному регіоні.

Перелік найбільш затребуваних професій на Заході Україні майже збігатися зі всеукраїнською статистикою. Щоправда, до десятки спеціалістів, для яких найбільше роботи, не потрапили представники сфери маркетингу, реклами та PR, а також медики та фармацевти, для яких загалом в Україні багато вакансій.

Найчастіше в областях західного регіону країни шукають:
  • продавців,
  • касирів,
  • менеджерів з продажу,
  • працівників сфери транспорту та логістики,
  • робітничий персонал,
  • будівельників.

Затребуваними також є ІТ-спеціалісти.

Попри те що західні області дали прихисток багатьом внутрішнім переселенцям, конкуренція на робочі місця в цьому регіоні набагато нижча, ніж в інших частинах країни.

У Львові та Львівській області на початок червня зафіксована найнижча конкуренція в Україні, тут на одне робоче місце в середньому претендує 1 кандидат. З низькою конкуренцією зустрічаються також пошукачі всіх інших областей Заходу України. Тут в середньому щонайбільше три претенденти на посаду. Для порівняння, найвища конкуренція зараз у Харківській області – в середньому 19 кандидатів на одну вакансію. У Запорізькій області 17 спеціалістів на 1 робоче місце. В Одеській області показник конкуренції становить майже 14 кандидатів на посаду. У Києві не найвища конкуренція, проте показник досить високий – на одне робоче місце в середньому претендує 9-10 осіб.

Найголовніше питання, яке турбує працівників, – це рівень заробітної плати

У Львові на початку червня пропонують високу середню зарплату у розмірі 23 200 грн. На її рівень впливає велика кількість вакансій для спеціалістів ІТ-сфери, у яких традиційно високі щомісячні компенсації. В інших областях Заходу України не такі високі зарплати. В Чернівецькій області медіанна зарплата на початку червня становить 17 100 грн, у Закарпатській – 16 300 грн, в Івано-Франківській – 15 100 грн, в Рівненській – 15 000 грн. Трохи нижчі зарплати в середньому пропонують у Хмельницькій області – 13 900 грн, у Тернопільській області – 12 100 грн, найнижча середня зарплата серед усіх областей Заходу України у Волинській області – 11 300 грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у червні 2022 року.

 

Читайте також: Зарплати в травні — у більшості професійних сфер триває їх зниження

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA