прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Стягнення в дохід держави активів Януковича - Мін'юст подає позов

Стягнення в дохід держави активів Януковича – Мін’юст подає позов

  • 16.11.2022 16:35
Ірина Мудра

Міністерство юстиції України повідомило, що подає позов про стягнення в дохід держави активів Віктора Януковича. Зазначається, що накладення на проросійських олігархів та політиків санкцій у вигляді блокування активів зафіксовано в Україні відповідним указом Президента. На наступному етапі Міністерство юстиції відправляє запити до правоохоронних органів про надання всіх матеріалів щодо активів таких осіб, а також їх дій на підтримку держави-агресора. Усі зібрані матеріали оформлюються в позовну заяву до Вищого антикорупційного суду для отримання рішення про застосування санкцій у вигляді стягнення активів підсанкційної особи в дохід держави Україна.

Ірина Мудра, заступниця міністра юстиції України, наголошує:

«Кожного дня, крок за кроком, Мін’юст здійснює все максимально можливе для того, щоб віднайти докази, інформацію про майно прибічників російської влади, російських олігархів, пропагандистів – усіх, хто сприяв і продовжує підтримувати збройну агресію рф на території України, хто фінансував руйнування наших будинків і вбивства українців. Вони повинні заплатити за все це своїм майном».

За її словами, Мін’юстом було проведено клопітку роботу, щоб виявити нерухоме майно, транспортні засоби, корпоративні права, які прямо чи опосередковано належать Віктору Януковичу, та зібрати достатню і беззаперечну інформацію, що стала підставою для звернення до суду із заявою про застосування санкцій щодо стягнення в дохід держави знайдених активів.

Тепер усі зусилля будуть спрямовані на забезпечення належного представництва держави в суді.

Ірина Мудра відзначає системну та злагоджену роботу Міністерства юстиції, дипломатичних представництв, правоохоронних та розвідувальних органів, якою забезпечується якісна підготовка документів, що дає результати як на міжнародній арені, так і на національному рівні.

Це вже другий позов, поданий Мін’юстом до ВАКС, щодо конфіскації активів проросійських діячів.  24 серпня було подано перший позов до Вищого антикорупційного суду проти російського бізнесмена Володимира Євтушенкова про стягнення в дохід України активів, що йому  належать. А  1 вересня 2022 року ВАКС задовольнив цей позов у повному обсязі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA