прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Статус учасника бойових дій може бути надано добровольцям без контракту зі ЗСУ

Статус учасника бойових дій може бути надано добровольцям без контракту зі ЗСУ

  • 08.09.2022 12:23

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо визнання часниками бойових дій добровольців, які захищали України, проте не уклали контракт, про це повідомляє “Урядовий портал”. Цей законопроєкт (№ 7322) був розроблений за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів.

Статус учасника бойових дій може бути надано цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф, про це йдеться в проєкті.

Таким чином учасниками бойових дій будуть визнаватись особи, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Проєктом визначається коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Відповідно до законопроєкту рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення щонайменше трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

“Сьогодні парламент прийняв за основу надважливий законопроєкт, який надає право на статус УБД нашим захисникам і захисницям, які від початку повномасштабного наступу рф добровільно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Уже понад шість місяців уся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроєкту сприятиме забезпеченню прав та інтересів захисників та захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!” – наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

 

 

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA