Становлення громадянського суспільства в Україні та його взаємодію з державою обговорили в КАС ВС — PRAVO.UA Становлення громадянського суспільства в Україні та його взаємодію з державою обговорили в КАС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Становлення громадянського суспільства в Україні та його взаємодію з державою обговорили в КАС ВС

Становлення громадянського суспільства в Україні та його взаємодію з державою обговорили в КАС ВС

  • 29.11.2023 16:28

Векторам розвитку громадянського суспільства в Україні та його взаємодії з державою в нинішніх умовах був присвячений науково-практичний круглий стіл «Громадянське суспільство та правова держава: виклики воєнного часу», який відбувся 28 листопада 2023 року. Організаторами заходу стали Науково-дослідний інститут правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії правових наук України і Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

Модерував круглий стіл заступник директора НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Андрій Гриняк, який, відкриваючи роботу круглого столу, зауважив, що його лейтмотивом є обговорення того, як в умовах сьогодення змінюються відносини між людиною, суспільством і державою під впливом воєнного стану та адаптації українського законодавства до стандартів Європейського Союзу.

У вітальному слові голова Касаційного адміністративного суду у складі ВС Михайло Смокович ознайомив учасників заходу з роботою суду, зауваживши серед іншого, що КАС ВС на сьогодні розглядає найбільшу кількість справ порівняно з іншими касаційними судами. Зокрема, цього року на розгляд КАС ВС надійшло понад 40 тисяч касаційних скарг і позовних заяв.

«Громадянське суспільство сформувалося після революції, та сьогодні воно є суб’єктом правовідносин», — зазначив Михайло Смокович.

Заступник голови Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України Наталія Кузнєцова підкреслила, що громадянське суспільство і цивільне право є нероздільними, мають спільні ідеї та підтримують одне одного.

За словами пані Кузнєцової, 2004—2005-й та 2013—2014-й — це роки революційного піднесення, які стали віхами у зміцнені ідей громадянського суспільства, а з 24 лютого 2022 року українське громадянське суспільство увійшло у «пору свого повноліття і набуло статусу повної дієздатності».

«Громадянське суспільство продемонструвало та продовжує демонструвати свою прихильність найважливішим демократичним цінностям, а головне, громадянське суспільство разом із ЗСУ створили можливість нашої невпинної віри в перемогу, оскільки все це суспільство сьогодні підтримує ЗСУ, самостійно встановлюючи механізми такої співпраці. Це і волонтерство, і особиста підтримка… Це свідчить про те, що український народ сьогодні являє собою основу громадянського суспільства», — наголосила Наталія Кузнєцова.

Зі свого боку, народний депутат України Олександр Копиленко підкреслив роль науковців у формуванні громадянського суспільства, особливо в умовах воєнного стану, та й у майбутньому.

За словами директора НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Олексія Кота, велику роль у реалізації завдань соціального характеру, які постали перед Україною з початку повномасштабного вторгнення, відіграли саме інститути громадянського суспільства, що вказує на їх важливість у нашій державі.

«Саме це сьогодні захищається серед іншого і судовою системою України, основне завдання якої полягає в забезпеченні надійного функціонування і реалізації всіх гарантій громадянського суспільства, оскільки після перемоги в Україні буде створене і повноцінно функціонуватиме громадянське суспільство в європейському розумінні. Тобто суспільство, до якого ми прагнемо ввійти», — наголосив Олексій Кот.

У рамках круглого столу відбулася презентація монографії «Громадянське суспільство та правова держава: виклики сьогодення». Зокрема, про її підготовку й напрацювання авторського колективу розповіли головний науковий співробітник відділу публічно-правових досліджень НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Василь Шакун і завідувачка відділу публічно-правових досліджень НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Людмила Купіна.

Також із доповіддю про взаємодію громадянського суспільства з державою в умовах воєнного стану в Україні виступив головний науковий співробітник відділу науково-правових експертиз НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України Анатолій Колодій.

Також читайте: АМКУ нагадує про відкритий доступ
до зведеного переліку суб’єктів природних монополій,
цей перелік важливий під час публічних закупівель

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA