прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Служба судової охорони і Консультативна місія ЄС в Україні розпочали інформаційну кампанію «Твоя безпека — наша робота»

Служба судової охорони і Консультативна місія ЄС в Україні розпочали інформаційну кампанію «Твоя безпека — наша робота»

  • 30.09.2022 10:09

29 вересня в Україні стартувала інформаційна кампанія «Твоя безпека — наша робота», що є спільною ініціативою Служби судової охорони (ССО) і Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні.

На присвяченій з цього приводу пресконференції, яка відбулася в приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівники ССО і КМЄС розповіли про особливості роботи Служба судової охорони і про те, як Служба судової охорони працює над зниженням небезпек і ризиків у судах, що зросли з початку вторгнення росії.

Як повідомили представники ССО, з січня до серпня 2022 року понад 86 500 заборонених предметів, у тому числі вогнепальна зброя, могли би потрапити до залів судів, потенційно ставши знаряддям збройного нападу чи тиску на свідків, прокурорів або суддів, переривання судового процесу. І за три з половиною роки існування Служба судової охорони кількість таких предметів лише зростала.

«Безпека в судах не існує сама собою. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів — усе це багато років було буденним явищем в українській системі правосуддя. Для подолання цих загроз у 2019 році була створена наша служба, яка з того часу є органом, відповідальним за безпеку всієї судової інфраструктури України», – розповів заступник голови Служби судової охорони Олександр Баланда. Він також зазначив, що із січня до серпня 2022 року відвідувачі намагалися пронести в судові установи 2429 одиниць вогнепальної зброї. Це в 18,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2021 року (131 одиниця). «Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека всіх учасників судового процесу — це наша робота», — зауважив заступник голови ССО Олександр Баланда.

Зі свого боку, керівниця апарату Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Маура О’Салліван зазначила, що за допомогою цієї кампанії КМЄС хоче привернути увагу громадськості до питань безпеки в судах та сформувати розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини. Також місія відзначила вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи.

«Служба судової охорони є складовою частиною сектору цивільної безпеки України, яку Консультативна місія Європейського Союзу підтримує з моменту її створення у 2014 році. Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану», — підкреслила Маура О’Салліван.

А які саме заборонені предмети зловмисники намагаються пронести до українських судів, журналісти побачили на власні очі через візуальний інтерактивний куб «Суд очима ССО». Інсталяція, що розповідає про залізні правила ССО, восени буде виставлена в судах Києва та Київської області.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA