прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Прес-релізи » СКАСУВАННЯ ЗАБОРОНИ ВИЇЗДУ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ

СКАСУВАННЯ ЗАБОРОНИ ВИЇЗДУ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ

  • 17.10.2022 16:32

Під час воєнного стану чоловіки віком від 18 від 60 років можуть виїжджати з України тільки у чітко визначених законом випадках.

Законом чітко передбачено такі випадки, а інформаційний простір переповнений інформацією на цю тему, однак, плануючи перетин кордону, не зайвим буде звернутися до професійного адвоката. Адвокат надасть консультацію та аналіз саме вашої ситуації.

Так, категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною 1 статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Виїзд дозволено відповідно до положень пунктів 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 та абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність).

Виїзд дозволено згідно з положеннями пунктів 2-6 Правил та абзацом 16 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, яка знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку).

Обмежено придатні у військовий час не можуть перетинати кордон.

Водночас дозволений виїзд за кордон чоловікам від 18 до 60 років з дитиною під час війни тільки у таких випадках:

  • має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
  • має документ від військово-лікарської комісії про непридатність;
  • самостійно виховує дитину віком до 18 років;
  • утримує трьох і більше дітей віком до 18 років.

Слід пам’ятати, що остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів.

Однак на практиці непоодинокими є випадки, коли військовий стан в Україні начебто не перешкоджає чоловіку виїхати за межі країни за встановленої непридатності до військової служби із виключенням з обліку (за наявності інвалідності), однак у чоловіка наявна заборона виїзду за кордон через заборгованість зі сплати аліментів, яка унеможливлює перетин кордону.

У таких випадках використовується загальний порядок оскарження такої заборони в судовому порядку.

Частинами 5, 6, 7 статті 441 ЦПК України визначено, що суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.

Ухвала про скасування заборони виїзду за кордон є необхідною для надання на кордоні для безперешкодного виїзду за межі України.

Адвокатське бюро «Романа Сацика» має успішні кейси з оскарження заборони щодо виїзду за кордон клієнтів, які мали заборгованість зі сплати аліментів.

Так, у 2020 році до нас звернувся клієнт, уродженець АР Крим, та повідомив, що на підставі ухвали суду за поданням державного виконавця його обмежено у праві виїзду за межі України в зв’язку з заборгованістю зі сплати аліментів. Через цю обставину з 2013 року клієнт не мав можливості відвідати стареньких батьків та дитину, які проживають в АР Крим, що зумовлювало для нього значні переживання та незручності.

Складність ситуації ще й полягала в тому, що оскаржувати ухвалу суду про обмеження у праві виїзду за межі України потрібно до суду, який видав цю ухвалу, а АР Крим є тимчасово окупованою територією, тому визначати підсудність скарги потрібно було через звернення до Київського апеляційного суду.

У листопаді 2020 року АБ «Романа Сацика» було подано заяву про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України до Київського апеляційного суду, який визначив підсудність даної справи за Голосіївським районним судом м. Києва.

Вже в грудні 2020 року вказану заяву АБ «Романа Сацика» було задоволено в повному обсязі та скасовано тимчасове обмеження клієнта у праві виїзду за межі України. Клієнт отримав можливість без перешкод перетинати кордон України (посилання на рішення https://reyestr.court.gov.ua/Review/93886191).

Таким чином, готуючись до закордонної поїздки, радимо заздалегідь виключити всі можливі підстави для відмови в перетині державного кордону, порадитися зі своїм адвокатом та зібрати весь необхідний пакет документів.

Адвокати АБ «Романа Сацика» готові надати вам ґрунтовну консультацію з цього питання та з будь-яких інших юридичних питань, консультуємо онлайн, маємо офіси в м. Києві та м. Борисполі, де можлива зустріч та очна консультація.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA