Що робити, коли не відображається житло в програмі "єВідновлення": пояснення Мінінфраструктури — PRAVO.UA Що робити, коли не відображається житло в програмі "єВідновлення": пояснення Мінінфраструктури — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Що робити, коли не відображається житло в програмі "єВідновлення": пояснення Мінінфраструктури

Що робити, коли не відображається житло в програмі “єВідновлення”: пояснення Мінінфраструктури

  • 18.05.2023 15:12
ФОТО: mtu.gov.ua
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України випустило роз’яснення, що робити, коли не відображається житло в програмі “єВідновлення”.
Нагадаємо, що за перший тиждень роботи програми державної допомоги на відновлення пошкодженого житла “єВідновлення” подано 10 440 заяв про виплату допомоги.
Найбільше заяв подали жителі Харківської (3554 заяви), Київської (2852), Миколаївської (870), Донецької (688) та Херсонської (649) областей.
Мінінфраструктури отримує багато запитів від громадян, які хочуть подати заяву на виплату допомоги, але не можуть, бо “Дія” не відображає їх житло. Це унеможливлює й подання заяви, адже наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) є обов’язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми “єВідновлення”.
На жаль, зазначають у Міністерстві, ця проблема достатньо масова –
в 2/3 громадян, які подали інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, їх житло не зареєстровано в ДРРП.
Як вирішити проблему?
Є два способи – офлайн та онлайн.
1. Якщо мова йде про офлайн, то потрібно звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у громаді,  який внесе дані в Реєстр, якщо вони не були внесені. За відсутності даних про нерухомість в реєстрі чи архівних складників – скерує запит до БТІ для підтвердження права власності.
У Міністерстві наводять перелік суб’єктів, які в умовах воєнного стану проводять державну реєстрацію, за посиланням.
До реєстратора потрібно йти з готовим пакетом таких документів:
  • паспорт;
  • номер платника податків;
  • правоустановчі документи щодо об’єкта нерухомого майна (свідоцтво про право власності, видане нотаріусом, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про придбання майна тощо) або їх копії.
Якщо правоустановчі документи у наявності частково, можна звернутися до нотаріуса або державного реєстратора для їх відновлення в повному обсязі. Для категорії громадян, які не мають жодних документів, право власності буде визначатися у судовому порядку.
2. Щодо онлайн-механізму, то подати заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013 року, також можна на порталі “Дія”. Для цього на порталі треба обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» та «Подати заяву».
Для цього потрібно:
  •  заповнити онлайн-форму на отримання послуги;
  • завантажити необхідні документи у форматі PDF або JPEG, що містять відомості про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року;
  • перевірити сформовану заяву та підписати її кваліфікованим електронним підписом.
Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина на порталі “Дія”.
У Міністерстві обіцяють, що найближчим часом планують відкрити послугу внесення відомостей до Державного реєстру речових прав через “Дію” для мешканців Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської, Харківської, Чернігівської областей та міста Луцька.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA