РСУ зобов’язала Полтавський районний суд Полтавської області та Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в найкоротший строк зареєструвати та розглянути справи, територіальна підсудність яких була змінена — PRAVO.UA РСУ зобов’язала Полтавський районний суд Полтавської області та Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в найкоротший строк зареєструвати та розглянути справи, територіальна підсудність яких була змінена — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » РСУ зобов’язала Полтавський районний суд Полтавської області та Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в найкоротший строк зареєструвати та розглянути справи, територіальна підсудність яких була змінена

РСУ зобов’язала Полтавський районний суд Полтавської області та Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в найкоротший строк зареєструвати та розглянути справи, територіальна підсудність яких була змінена

  • 17.08.2023 16:02
Фото прес служби Ради суддів України

Рада суддів України на засіданні 17 серпня 2023 року розглянула питання щодо ситуації з нереєстрацією Полтавським районним судом Полтавської області судових справ, територіальна підсудність яких була змінена розпорядженням Голови Верховного Суду та які були скеровані в цей суд із судів Харківщини.

Як зауважив голова Ради суддів України Богдан Моніч, 22 червня 2023 року РСУ створила робочу групу для вивчення ситуації з переданням справ у суди Полтавщини.

Ще раніше, у лютому 2023 року, рішенням РСУ рекомендувала зареєструвати справи, які надійшли на розгляд судів Полтавщини відповідно до розпоряджень Голови ВС про зміну територіальної підсудності, здійснити їх автоматизований розподіл між суддями відповідних судів та забезпечити їх подальший належний судовий розгляд.

Утім, ситуація із «замороженими справами» потроху почала вирішуватись тільки після зміни керівництва у цих судах та відвідування Полтавського районного суду робочою групою Ради суддів України.

«До Ради суддів України продовжує надходити інформація, що це рішення виконується не у повному обсязі і проблема не знята», — зауважив пан Моніч.

Також схожа ситуація виникла з переданням справ Індустріальному районному суду м. Дніпропетровська з Краматорського міського суду Донецької області.

В обговоренні цього питання взяв участь Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, який зауважив що фактично ситуація не вирішена, а пройшов уже рік і чотири місяці.

«Виправдань немає! Бо фактично у цих провадженнях робота була заблокована», — наголосив Станіслав Кравченко.

Також він звернув увагу, що як законодавство, так і розпорядження Голови ВС визначають, що ці справи повинні бути розглянуті судом, в який вони передані.

«Я дуже сподіваюся, що будуть вжиті всі заходи в найкоротші строки для виправлення ситуації», — зауважив очільник ВС.

Пан Кравченко також додав, що у Вищій раді правосуддя обговорюють цю ситуацію і те, як діяти, в тому числі з огляду на питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, які винні в її створенні.

Рішення Ради суддів України

Врешті, РСУ вирішила визнати незадовільною роботу Полтавського районного суду Полтавської області та Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.

Зобов’язано ці суди в найкоротші строки зареєструвати справи, які були скеровані на їх розгляд, провести їх автоматизований розподіл та розглянути.

Також суди мають проінформувати РСУ про стан виконання рішення не пізніше ніж 19 вересня ц.р.

Читайте також: ВРП звільнила
двох суддів у відставку

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA