РСУ зобов’язала ДСА України щокварталу звітувати про стан фінансового забезпечення діяльності органів судової влади — PRAVO.UA РСУ зобов’язала ДСА України щокварталу звітувати про стан фінансового забезпечення діяльності органів судової влади — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » РСУ зобов’язала ДСА України щокварталу звітувати про стан фінансового забезпечення діяльності органів судової влади

РСУ зобов’язала ДСА України щокварталу звітувати про стан фінансового забезпечення діяльності органів судової влади

  • 04.05.2023 16:03

Державна судова адміністрація України працює над збільшенням розміру заробітної плати. Для цього додатково потрібно ще 500 млн грн. Серед іншого про це розповів голова ДСА України Олексій Сальніков на засіданні Ради суддів України 4 травня 2023 року.

За словами очільника ДСА, сьогодні більшість секретарів судових засідань та працівники канцелярії судів отримують мінімальну заробітну плату і ДСА України працює над збільшенням розміру заробітку таких працівників хоча б до рівня 10 тис. грн.

Також, звітуючи перед Радою суддів України про стан та перспективи фінансового забезпечення діяльності органів судової влади, Олексій Сальніков зауважив, що, незважаючи на збільшення у 2023 році видатків на 407 млн грн порівняно з минулим роком, залишається багато невирішених проблем із фінансуванням.

За словами пана Сальнікова, на 100% забезпечені тільки видатки на комунальні послуги в сумі 624 млн грн, а поточні видатки забезпечені тільки на 42% — 1 млрд 201 млн грн.

На оплату праці суддів та виплату додаткових нарахувань передбачено 15 млрд 498 млн грн.

Олексій Сальніков зауважив, що в першому кварталі 2023 року не забезпечено виплату заробітної плати працівників судів у повному розмірі.

«Станом на 1 травня 2023 року кредиторська заборгованість із заробітної плати в судовій системі становить 313 млн грн, із них суддівська винагорода – 297,7 млн грн», — вказав очільник ДСА України.

Причини заборгованості

Зокрема, на виникнення заборгованості вплинуло прийняття рішень про відставку суддів — протягом січня – квітня ц.р. Вища рада правосуддя звільнила у відставку 135 суддів, що потребувало додаткового ресурсу для здійснення розрахунків під час звільнення.

Також, за словами очільника ДСА України, виникла проблема з реалізацією положень урядової постанови від 25 квітня 2023 року № 391. У ДСА України відсутні ресурси для виплати працівникам судів, які перебувають на прифронтових територіях та на тих, де ведуться бойові дії, посадових окладів з урахуванням встановлених коефіцієнтів. За попередніми розрахунками, для цього необхідно додатково 332 млн грн.

Судовий збір

Утім, як зазначив Олексій Сальніков, є й привід для стриманого оптимізму.

Станом на 1 травня ц.р. надходження судового збору до спеціального фонду сягнуло 1 млрд 128 млн грн. Плановий показник таких надходжень становить 750 млн грн.

Також читайте: Помічники суддів не можуть паралельно займатись адвокатською діяльністю — позиція РСУ

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA