прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Аналітика » Роботи, яка не потребує досвіду, стає щораз більше — аналіз grc.ua

Роботи, яка не потребує досвіду, стає щораз більше — аналіз grc.ua

 • 12.08.2022 16:23

Українські працедавці дедалі частіше готові брати на роботу кандидатів без досвіду. Це показує статистика кадрового порталу grc.ua.

Кількість пропозицій роботи для тих, хто лише починає кар’єрний шлях чи шукає роботу у новій для себе професії, збільшується відчутними темпами.

У липні вакансії для спеціалістів без досвіду та студентів витіснили з другого місця рейтингу найбільш затребуваних професій ІТ-сферу.

У загальній структурі ринку праці вакансії для спеціалістів без досвіду займають 12,7% від усіх актуальних. Це є дуже непоганим результатом, адже сфера IT міцно трималася на 1-2 місці рейтингу впродовж багатьох років.

Наразі роботодавцям потрібно більше новачків, ніж айтішників. Чому ж так сталося? Одна з причин полягає в тому, що власники компаній проводять оптимізацію своїх бізнесів, тобто шукають способи економити. Їм простіше найняти недорогого фахівця без досвіду та навчити його необхідним знанням та навичкам на практиці, ніж приймати в штат спеціаліста з високою заробітною платою. Ще однією причиною є те, що сфера ритейлу активно відновлює пошук персоналу. Збільшення кількості вакансій у цій сфері відбувається значними темпами.

Проте і активність пошукачів без досвіду значно збільшилася в останні місяці. До війни на одне робоче місце у цій категорії претендувало 5-8 осіб. З квітня конкуренція між кандидатами без досвіду роботи становила вже від 14 до 15 осіб на одне робоче місце. У серпні знайти роботу фахівцю без досвіду стало ще важче. На одну вакансію претендує вдвічі більше — 28 пошукачів. Ця тенденція пояснюється тим, що у період кризи, яку переживає український ринок праці, пошукачі часто стикаються з проблемами у працевлаштуванні. Не маючи змоги влаштуватися на роботу у своїй професії, працівники переходять у інші сфери та намагаються влаштуватися на позиції, які не потребують досвіду роботи.

Що пропонують роботодавці

Почнемо з грошового питання. Прогнозовано кандидатам без досвіду більшість роботодавців пропонують невисоку заробітну плату. Хоча не обійшлося і без приємних винятків. Отже, статистика така:

 • 6 000-9 100 грн пропонують 47% роботодавців;
 • 9 100-12 200 грн (35%);
 • 12 200-15 300 грн (10%);
 • 15 300-18 300 грн (5%);
 • понад 18 300 грн (3%).

У середньому пропонована заробітна плата для фахівців без досвіду є значно нижчою, ніж середня зарплата серед всіх вакансій у липні (22 460 грн, за даними grc.ua).

Зате роботодавці часто пропонують зручний графік роботи. Працювати класичний повний день вимагає лише 34% з них. На гнучкий графік можна розраховувати в 36% випадків, на змінний графік роботи — у 29%.

Можливість працювати дистанційно вказана лише в 1% актуальних вакансій. Дистанційка є рідкісним явищем тому, що найчастіше фахівців без досвіду беруть на посади, які вимагають фізичної присутності.

ТОП-10 найпопулярніших професій

Беззаперечним лідером є сфера ритейлу: на продавців припадає 40% актуальних вакансій. Торгівля завжди потребувала великої кількості працівників, включно з новачками. «Срібло» утримують оператори АЗК (17%). П’ятірку лідерів замикають три професії зі сфери сервісу та роботи з клієнтами: таємний покупець (13%), таємний перевіряльник (8%), менеджер із продажу (3%).

Друга п’ятірка має такий вигляд:

 • фахівець WMS-систем (3%);
 • адміністратор торгового залу (3%);
 • оператор-касир банку (2%);
 • координатор проєктів (2%);
 • офіціант (2%).

Цей список мало кого здивує. Тут немає критично важливих професій, які вимагають наявності особливих навичок (лікарі, інженери і таке інше). Зате є професії, які можна відносно швидко освоїти з нуля.

Найбільше вакансій для новачків розміщують столичні роботодавці (на Київ припадає 12% вакансій). Захід відстає лише трішки: Львівська область — 10%, Івано-Франківська область — 9%. Віддаленість від лінії фронту дає змогу місцевим ринкам праці працювати більш-менш нормально. Хоча прикордонна Сумська область також тримає марку — 9%. Замикає п’ятірку Дніпропетровська область — 6%.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у серпні 2022 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA