Реакція ВРП на повідомлення судді про втручання в її професійну діяльність — PRAVO.UA Реакція ВРП на повідомлення судді про втручання в її професійну діяльність — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реакція ВРП на повідомлення судді про втручання в її професійну діяльність

Реакція ВРП на повідомлення судді про втручання в її професійну діяльність

  • 17.01.2022 10:48

Суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Оксана Пальчик повідомила ВРП про втручання в її професійну діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Детальніше щодо постанови

Оксана Пальчик зазначила, що адвокат громадянина К., стосовно якого в її провадженні перебувала справа, поінформувала суддю про те, що її підзахисному через месенджер Telegram від невідомої особи надійшла фотокопія постанови, якою провадження закрито у зв’язку з відсутністю в діях К. складу адміністративного правопорушення. Невідома особа запропонувала отримати оригінал постанови після перерахування на рахунок грошової суми, еквівалентної 500 доларам США. Громадянин К. звернувся з повідомленням про злочин до працівників Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області.

Коментар суду

Суддя вважає, що вказані дії є втручанням у здійснення нею правосуддя під час розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Слід вказати, що Законом України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що суддя у своїй діяльності стосовно здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом.

На виконання вимог статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя О. Пальчик надіслала також і до Генерального прокурора повідомлення про втручання в її професійну діяльність стосовно здійснення правосуддя з проханням вжити відповідних заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

За результатами розгляду повідомлення судді розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 376 КК України (втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення).

У пунктах 13, 14 Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів (незалежність, ефективність та обов’язки) від 17 листопада 2010 року зазначено, що потрібно вживати всіх необхідних заходів для забезпечення поваги, захисту і сприяння незалежності та неупередженості суддів.

Висновок ВРП

Беручи до уваги обставини, про які зазначено у повідомленні судді, а також враховуючи, що перевірку повідомлених обставин здійснюють правоохоронні органи в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, Вища рада правосуддя дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за частиною 1 статті 376 КК України за фактами, викладеними в повідомленні судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Оксани Пальчик.

Читайте також: ВРП звільнила суддю Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA