«Разом до Перемоги! Разом ми сильні!»: експозиція ПАГС про підтримку підрозділів ЗСУ — PRAVO.UA «Разом до Перемоги! Разом ми сильні!»: експозиція ПАГС про підтримку підрозділів ЗСУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Разом до Перемоги! Разом ми сильні!»: експозиція ПАГС про підтримку підрозділів ЗСУ

«Разом до Перемоги! Разом ми сильні!»: експозиція ПАГС про підтримку підрозділів ЗСУ

  • 03.10.2023 10:30

Напередодні Дня захисників і захисниць України у Північному апеляційному господарському суді відкрили експозицію «Разом до Перемоги! Разом ми сильні!». Судді та працівники цього суду з перших днів збройної агресії підтримують захисників і надають необхідну допомогу військовим частинам, госпіталям та бригадам ЗСУ, за що отримали велику кількість відзнак і подяк від військовослужбовців.

Серед численних бойових прапорів, подяк та інших пам’ятних речей, підписаних командирами бойових частин і безпосередньо бійцями ЗСУ, можна побачити подяки колективу суду від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та від начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, а деякі відзнаки були отримані безпосередньо в районах ведення бойових дій.

Експозиція розміщена на першому поверсі суду, і з представленими на ній експонатами може ознайомитися кожен відвідувач суду. «Юридична практика» відвідала виставку та отримала коментар від очільника ПАГС Олега Хрипуна про волонтерську діяльність суддівського колективу й історію отриманих відзнак.

— Як та коли колектив суду долучився до волонтерської діяльності задля допомоги українським військовим та з чого вона розпочалася?

— Північний апеляційний господарський суд вже тривалий період займається волонтерською допомогою Збройним силам України. Ця робота розпочалася ще до початку відкритої (повномасштабної) збройної агресії рф. Зокрема, наприкінці 2014 року ми об’єднали свої зусилля з художником і волонтером Олегом Ганжою та почали виготовляти символіку для різних підрозділів ЗСУ. Олег Ганжа є автором більш ніж 100 мотиваційних бойових прапорів для підрозділів з’єднань ЗСУ.

Більшість мотиваційних прапорів, які тут розміщені, були виготовлені ще до початку збройної агресії. Але з кінця лютого 2022 року ми розширили свою волонтерську допомогу і, крім виготовлення військової символіки, розпочали збір коштів і залучення власних ресурсів для забезпечення військовослужбовців конкретних підрозділів ЗСУ необхідними в перші місяці війни автомобілями, бронежилетами, радіостанціями, дронами, продуктами харчування, медикаментами тощо.

Тут представлена частина тих подяк, які якимось чином говорять про нашу волонтерську та благодійну допомогу Збройним силам України.

— Розкажіть, будь ласка, більш детально про відзнаки.

— На прапорах, розміщених на експозиції, можна справді простежити історію розвитку нашого волонтерського руху. Якщо говорити про історичну ретроспективу, то, напевно, перші подяки ми отримали від командира 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців полковника Олександра Вдовиченка в червні 2022 року. Також на одному з прапорів є текст подяки від колишнього командира цієї бригади Артема Богомолова. Відзнаку маємо і від колишнього командира 43-ї ОАБр полковника Олега Шевчука, який зараз є заступником командувача ракетних військ та артилерії. Деякі подяки нам були передані на передовій, зокрема в районі Курахового, де виконують бойові завдання підрозділи 72-ї бригади, від чинного командира бригади полковника Івана Вінніка.

За цей період ми отримали подяки від багатьох командирів військових частин та від командування ЗСУ. Зокрема, від командувача сил логістики ЗСУ генерал-майора Олега Гуляка, від бійців 43-ї окремої артилерійської бригади імені Тараса Трясила, від 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, від багатьох підрозділів десантно-штурмових військ. Маємо і подяку від героїчної 3-ї окремої танкової бригади. Але, напевно, найціннішою є подяка від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, якою він відзначив роботу колективу ПАГС у березні 2023 року, а також відзнака від начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова.

Багато мотиваційних прапорів ми готували для 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого. Командир бригади вручив колективу суду сувенір, виготовлений бійцями цієї бригади з гільзи снаряду, для відзначення нашої роботи на підтримку збройних сил, а також вимпел, вручений в Бахмуті 20 червня 2022 року. Ще один сувенір, зроблений із гільзи, отримали в Дружківці від 24-ї ОМБр імені Короля Данила, коли ми вручали бійцям мотиваційний прапор бригади.

 

Одному з підрозділів, який структурно входить до сил логістики ЗСУ, ми передали комплект радіостанцій для забезпечення зв’язку та кілька пікапів, які використовують для збиття «шахедів». За наш вклад командир частини Віталій Мурашко відзначив суд грамотою.

— Для експозиції обрано потужну назву. Ви хотіли розкрити суть вашої діяльності?

— Дійсно, так і є. Я вдячний кожному із суддів Північного апеляційного господарського суду, які постійно працюють над наданням благодійної допомоги ЗСУ. Ми продовжуємо щомісяця перераховувати частину грошового утримання на допомогу як ЗСУ шляхом перерахування коштів на казначейські рахунки Міністерства оборони України, так і через співпрацю з благодійними фондами, які можуть оперативно замовляти те, що потрібно для наших захисників.

До речі, нещодавно Головне управління розвідки представляло в суді експозицію дронів, виготовлених за зібрані нами кошти. І бійці продемонстрували, яким чином завдяки нашій допомозі відбувається знищення ворога, його техніки та укріплень.

Колектив суду своєю роботою показує як збройним силам, так і всьому українському народу, що війна проти рашистських загарбників – це наша спільна справа. Ми не хочемо відсиджуватися в стороні. Ми плануємо робити все від нас залежне для допомоги збройним силам та для прискорення нашої перемоги.

Гордимося нашою роботою і нашою співпрацею. Тому виникла ідея створити експозицію, її автором є суддя нашого суду і боєць підрозділу територіальної оборони Геннадій Кравчук, тож передаю йому слово.

— Пане Геннадію, розкажіть про реалізацію цієї ідеї.

— Така ідея виникла давно, щоби показати суспільству вклад суддів у перемогу України. З червня 2022 року в нас почала накопичуватися чимала кількість подяк від командирів різних підрозділів і з’єднань ЗСУ, які якимось чином хотіли відзначити роботу нашого колективу.

Також ми плануємо зробити онлайн-галерею з фотографій, зроблених, коли судді передавали техніку та обладнання, які просили військові.

У нас є багато фотографій, зроблених відразу після звільнення Київщини. Ми збирали продуктові набори, медикаменти для надання першої медичної допомоги та передавали їх мешканцям розбитих сіл. Ці фотографії дуже вражають і показують те, що зробили з мирними людьми та їхніми будинками.

Ці подарунки від військових ми сприймаємо як коштовності. Тому що хлопці, перебуваючи на передовій, власноруч їх зробили на згадку, і ці речі можна буде передавати наступним поколінням.

Також ми хотіли виставити на огляд зроблений внесок у підтримку наших військових, коли розробляли мотиваційні прапори. Ми не з автоматами, ми не в шоломах, але ми поруч і хочемо завжди їм допомогти! Це наш обов’язок. Не можеш воювати — повинен волонтерити, не можеш волонтерити —  роби щось своїми руками.

Багато людей відвідують суд і затримуються біля експозиції, щоб оглянути експонати. Дуже багато забувається, але я думаю, що люди не повинні забути цю жорстокість, яку чинили російські війська на території нашої Київщини й узагалі на території України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA