«Пишаюсь нашими одеситами, які об’єдналися в різні волонтерські центри» — Віталій Грицик, керуючий партнер АО «Домінанта» — PRAVO.UA  «Пишаюсь нашими одеситами, які об’єдналися в різні волонтерські центри» — Віталій Грицик, керуючий партнер АО «Домінанта» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини »  «Пишаюсь нашими одеситами, які об’єдналися в різні волонтерські центри» — Віталій Грицик, керуючий партнер АО «Домінанта»

 «Пишаюсь нашими одеситами, які об’єдналися в різні волонтерські центри» — Віталій Грицик, керуючий партнер АО «Домінанта»

  • 14.07.2022 11:34

Сьогодні адвокати та юристи об’єднуються не задля ведення спільної професійної діяльності, а заради набагато більшого — самого існування нашої держави і, відповідно, перемоги України у війні з рф.

Ворог не полишає зазіхань і на нашу південну перлину — героїчне місто Одесу. Але місцеві мешканці піклуються не лише про власну безпеку, а й про тих, хто на передовій. Одесити спромоглися створити надійний тил, і юристи тут відіграють значну роль у волонтерському русі. Ми поспілкувалися з адвокатом, керуючим партнером АО «Домінанта» Віталієм Грициком, який розповів, як місцева юридична спільнота підтримує ЗСУ, який досвід при цьому став у нагоді і які саме речі допомагають протистояти агресору.

— Яких змін зазнала діяльність компанії після 24 лютого? На чому зараз зосереджені?

— Безумовно, діяльність нашої компанії зазнала значних змін, як і всіх інших компанії на юридичному ринку, та і в принципі бізнесу будь-якої сфери.

На сьогодні наша діяльність зосереджена на безкоштовному консультуванні солдатів ЗСУ та сімей, які постраждали від воєнних дій.

Щодо інших юридичних напрямів, то здебільшого наші юристи займаються супроводом угод. «Живе» ринок нерухомості, який, з одного боку, знизився порівняно з довоєнним часом, але з іншого – ми можемо спостерігати «час покупця». Відповідно, угоди щодо комерційної нерухомості, готових ритейлерських кейсів активно відбуваються. Тому наші юристи зосереджені і на цьому напрямі.

Також ми продовжуємо працювати у сферах судового захисту та міжнародному консалтингу.

— Як виникла ідея зайнятися волонтерською діяльністю? Як вирішували, куди докладати зусиль?

— У перші дні війни ми з партнером Максимом Кобзовим почали перераховувати десятки тисяч гривень власних коштів у благодійний фонд «Повернися живим». Ми прийняли рішення, що в майбутньому 30% заробітку будемо також перераховувати, спрямовувати на волонтерство для потреб наших оборонців.

Потім до нас почали звертатися знайомі військові із запитами на постачання бронежилетів, турнікетів, аптечок і навіть елементарної амуніції — футболок, наколінників та всього того, що було складно купити в магазинах. Тому ми відразу ж почали співпрацювати з нашими колегами з Ради адвокатів в Одеській області — Юрієм та Світланою Сергєєвими, Катериною Кармазіною, Оленою Джабурією і Вадимом Сємьоновим.

Разом із нашими клієнтами, знайомими налагодили виробництво бронежилетів. Плити закупляли в Австрії, а плитоноски шили самостійно завдяки налагодженому адвокатом Вадимом Сємьоновим процесу. Ми постачаємо бронежилети на потреби морської піхоти, прикордонників, ЗСУ, тероборони та всіх, хто йде на фронт. Наші бронежилети пройшли всі випробування із захисту від обстрілів різною зброєю та отримали гарний відгук від військових. А також, що важливо, вони вийшли не такими дорогими, як європейські аналоги.

Ще одне джерело запитів виникло після особистої поїздки до військових на лінію фронту в Миколаївській та Херсонській областях. Ми спілкувалися з військовими та формували списки потреб, тому зараз щонеділі намагаємося передавати все необхідне нашим захисникам. А їм, до речі, часто потрібні, здавалось би, звичайні речі, наприклад лопати, адже нашим солдатам надають дерев’яні, які швидко ламаються. А оскільки у нас зараз війна не стрілецької зброї, а артилерії, то солдати самі говорять, що їх найперша зброя — це лопата, адже спочатку треба окопатися та захистити своє життя. Також постачаємо всю необхідну амуніцію та аптечки.

Ще один напрям волонтерської роботи з’явився наприкінці квітня, коли жителі Миколаєва залишилися без питної води. На жаль, ця проблема існує й надалі. Ми налагодили постачання води таким чином, що в день ми розвозимо 8 800 літрів. За 2,5 місяця нам вдалося доставити приблизно 525 тон води.

Взагалі цей процес дуже непростий, адже водії набирають воду та розвозять її по найбільш обстрілюваних районах міста, ризикуючи щодня своїм життям. Також складність полягала в тому, що нам потрібно було знайти місце та домовитися щодо свердловини, і найскладніше — автомобіль, адже весь габаритний вантажний транспорт був мобілізований для воєнних потреб. Але завдяки соцмережам та особистим знайомствам нам вдалося налагодити постачання.

— Чи відбувається взаємодія з іншими волонтерами, як координуєте надання допомоги?

— Так, ми активно взаємодіємо і навіть, сказав би, працюємо на базі волонтерського центру при Раді адвокатів. Окрім бронежилетів, на які ми отримуємо запити від військових різних структур — ЗСУ, спеціальних батальйонів Нацполіції та навіть ДБР, отримуємо багато запитів на аптечки.

І тут треба віддати належне Юрію Сєргєєву, він формує такі аптечки, які, за відгукам парамедиків із різних бригад, нічим не поступаються аптечкам зразка НАТО, тільки з комплектованням інших виробників — десь європейських, десь українських. Наприклад, хочу окремо відмітити та подякувати виробнику кровоспину з Києва, що безкоштовно надає препарати в необхідній кількості, — Петру Маноріку з компанії «Кровоспас».

Також ми взаємодіємо з волонтерським центром, розташованим у Миколаєві. Разом із його співробітниками спілкуємося із ЗСУ та іншими військовими підрозділами, які потребують допомоги.

Мали досвід співпраці з благодійним фондом Юрія Дегаса «Безмежні можливості». Спільно ми придбали позашляховик для потреб батальйону спецпризначення при поліції Одеської області, який скеровувався в зону бойових дій.

— Як загалом одеський юридичний ринок підтримує ЗСУ та громадян, які постраждали від російської агресії?

— Передусім хочу сказати, що не всі люди можуть тримати в руках зброю та бути воїнами через моральні причини або стан здоров’я. Але водночас всі ми сьогодні об’єдналися. І кожен відповідно до своєї совісті та принципів, внутрішньої боротьби за цінності повинен докласти максимум зусиль, щоби протистояти нападу агресора.

Є вираз президента Клінтона: «Наш роз’єднаний світ може об’єднати лише вторгнення ззовні, адже всі земляни ріні перед інопланетною загрозою». Україна ж продемонструвала об’єднання під час вторгнення росіян у нашу демократичну державу. Адже війна з росією – це не просто вторгнення до держави, це війна тоталітарного світу з ліберальним. Відомий ізраїльський письменник, історик та футуролог Юваль Ной Харарі у своїх книгах писав про те, що завжди йде боротьба між ліберальним світом та тоталітарним. І останній завдяки повному контролю над життями людей, своїй жорстокості має більше можливостей для перемоги над демократичним світом.

Звісно, ми не можемо напевно знати, чим закінчиться це постійне протистояння, проте всі ми віримо та хочемо, щоб демократичний світ переміг. І консолідація всього цивілізованого світу демонструє відстоювання тих цінностей, за які наша держава сьогодні бореться.

Кожен українець намагається боротися з цією несправедливістю, окупацією. Ми доводимо всьому світу, що ми існуємо і що ми не помилка, створена Леніним, як це заявив президент рф. Тому що більше вони намагаються нас «денацифікувати», то більше вони нас об’єднують.

Ну а про волонтерство одеського юридичного ринку я вже розповів. Пишаюсь нашими одеситами, які об’єдналися в різні волонтерські центри. Кожен на своєму місці та у своєму напрямі допомагає біженцям, постраждалим родинам, які залишились без житла, та нашим воїнам. Це свідчить про нашу єдність та силу.

— На чому зараз сфокусована професійна діяльність «Домінанти»? Які запити вийшли на перший план?

— Помітно на перший план вийшов міжнародний консалтинг, а саме — допомога українському бізнесу в країнах Східної Європи (Польща, Румунія, Болгарія). Сюди належить відкриття рахунків, супроводження угод, релокейт бізнесу, створення нової компанії, відкриття офісу української компанії. І другий активний напрям — це супроводження угод купівлі-продажу комерційної нерухомості та готового бізнесу.

— Що вас найбільше вразило у цій війні?

— Жорстокість та підступність ворога. Мене вразило те, що сьогодні в сучасному демократичному світі можна в центрі Європи стирати з лиця землі цілі міста, спричиняючи тисячі жертв серед мирного населення. І водночас підступно брехати, що це ми самі себе вбиваємо. Тому є внутрішнє непримирення та бажання протистояти.

— Які висновки зробили після нападу рф на Україну?

— Необхідно думати про безпеку своїх рідних та вживати усіх заходів для їх захисту. І в цьому плані дуже показовим є приклад Ізраїлю. Держава постійно живе під загрозою ракетного обстрілу, тому в кожній квартирі є капсула на кшталт бомбосховища. І враховуючи те, що багато експертів прогнозують, що війна в Україні затягнеться на довгі роки і, можливо, будуть повторні наступи, наші будинки повинні бути облаштовані подібними сховищами в самих квартирах чи паркінгах, до яких є безпечні виходи та є можливість рятувальників у разі чого потрапити до них.

— Плани на літо зазвичай асоціюються з відпусткою та відпочинком, але не для українців. Тож які ваші плани на літо-2022?

— Плани — продовжувати жити, допомагати ЗСУ та всім захисникам закінчити війну швидше, вірити в нашу перемогу та проводити більше часу з близькими.

Що стосується бізнесу, то будемо аналізувати, як перебудовується ринок, які напрями стануть більш популярними. Вважаю, що з’явиться багато нових можливостей для бізнесів, адже, за заявами нашого міністра оборони, дуже важливим є створення інновацій для оборонного комплексу. Тому держава буде заохочувати та допомагати створювати нові компанії, які могли би посилити інноваціями оборонний комплекс України.

Ми впевнені, що після нашої перемоги зайде багато інвестицій як на державному рівні, так і на рівні бізнесів для відбудови інфраструктури та зміцнення економіки. Дуже важливу роль у цих процесах відіграє вступ нашої держави в ЄС. І ми будемо готові допомагати та робити все, щоб наша держава стала кращою, сильнішою та комфортнішою після перемоги.

(Бесіду вів Максим Сисоєнко, «Український юрист»)

Від редакції: Захист України — спільна справа для всіх громадян. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, чий приклад гідний наслідування, для висвітлення їх роботи в проєкті «Юристи і війна».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA