Примусова реалізація підсанкційного російського майна на електронних торгах — зареєстровано законопроєкт — PRAVO.UA Примусова реалізація підсанкційного російського майна на електронних торгах — зареєстровано законопроєкт — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Примусова реалізація підсанкційного російського майна на електронних торгах — зареєстровано законопроєкт

Примусова реалізація підсанкційного російського майна на електронних торгах — зареєстровано законопроєкт

  • 29.12.2022 11:30
АРМА СЕТАМ

На розгляд Верховної Ради України подано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення санкційної політики та підвищення ефективності управління державним, комунальним майном та арештованими активами» № 8311, згідно з яким підсанкційне російське майно примусово реалізовуватиметься на електронних торгах.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Мовчан – ініціатор законопроєкту, заступник голови комітету з питань економічного розвитку, член фракції «Слуга народу».

“Усі російські активи мають працювати на оборону держави. Ми маємо прибрати перешкоди й максимально пришвидшити процеси. Це дасть змогу державі не витрачати гроші на управителів чи охорону підсанкційних або арештованих заводів, готелів чи інших обʼєктів та прискорить надходження до держбюджету. Корупція та неефективність в управлінні арештованими активами мають бути подолані. І це ще один крок України до ЄС”, — зазначив Олексій Мовчан.

Документ передбачає запровадження додаткового підвиду санкції — примусової реалізації на електронних аукціонах активів громадян країни-агресора. Йдеться про активи на мільярди гривень, які за рішенням Вищого антикорупційного суду переходитимуть в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), для подальшого примусового продажу. Для цього документом пропонується повернути Агентству можливість продавати нерухомість.

Кожен громадянин повинен мати доступ до інформації про те, як реалізовується підсанкційне та арештоване майно. Тож іще одна пропонована зміна до законодавства — запровадження публічного доступу до результатів конкурсів управління активами, закріплення вимог до електронних аукціонів та порядку їх проведення, на яких відбуватиметься примусовий продаж.

Законопроєкт № 8311 пропонує гроші з продажу підсанкційного майна на час дії воєнного стану та ще рік після цього скеровувати на потреби Збройних сил України. Зазначений документ зобовʼяже АРМА частину коштів із продажу цих активів скеровувати на придбання облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП).

За словами ініціатора законопроєкту Олексія Мовчана, цей документ також дасть можливість уряду за виняткових обставин передати окреме майно з управління АРМА в управління іншому органу для забезпечення потреб, спричинених вторгненням росії. Наприклад, передати з управління Агентства готель чи гуртожиток для заселення туди внутрішньо переміщених осіб.

Законопроєкт передбачає зміни до низки кодексів — Господарського, Цивільного, Земельного та Кодексу адміністративного судочинства України, а також низки законів, серед яких закон про АРМА та про санкції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA