прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Презентовано платформу для проведення судових засідань у режимі відеоконференції в Україні

Презентовано платформу для проведення судових засідань у режимі відеоконференції в Україні

  • 27.09.2022 11:16

Член Вищої ради правосуддя Інна Плахтій та представниця державного підприємства «Центр судових сервісів» Олександра Царьова презентували експертам Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) вітчизняну платформу для проведення судових засідань у режимі відеоконференції. Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Презентація відбулася у рамках діяльності робочої групи щодо розробки практичного посібника з проведення дистанційних судових проваджень та була покликана висвітлити принципи роботи і алгоритм дій учасників судових засідань, суду та Державної судової адміністрації України під час застосування системи відеоконференцзв’язку у судових засіданнях.

Система відеоконференцзв’язку є підсистемою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка дає учасникам процесу можливість дистанційної участі у судовому засіданні.

Під час презентації було зазначено, що за вересень 2022 року було проведено понад 32 000 судових засідань за допомогою ЄСІТС. Із них 15 510 – за участю осіб, які перебували на відстані від суду. Близько 4 000 тисяч конференцій відбулися із слідчими ізоляторами та установами відбування покарань. Система наразі відповідає всім нормам захисту інформації та, на відміну від інших систем, протоколює судові засідання.

Досвід використання наявної системи відеоконференцзв’язку дасть змогу експертам із підготовки посібника отримати інформацію стосовно того, з чим наразі працюють українські судді, та використати її для розробки практичного посібника з проведення дистанційних судових проваджень з урахуванням українських реалій та законодавчих норм.

Поділитися
Теги врп, е-суд

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA