Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Преимущества и недостатки инвестирования в ICO — мнение

  • 02.03.2018 15:05
Рубрика Новости

Материал публикуется на языке оригинала

ICO (Initial coin offering) — це первинне розміщення монет, а точніше «токенів», що являють собою певну цінність. Процедура проведення ICO починається до запуску самого проекту, а зібрані кошти використовуються для створення продукту, який вказаний в White Paper. На відміну від IPO (Initial public offering — первинна публічна пропозиція акцій), проект ICO зазвичай запускається на більш ранніх етапах. IPO здебільшого доступна особам з великим капіталом, а участь в ICO відкрита для всіх охочих. У більшості ICO є один або декілька White Papers, які максимально детально описують бізнес-процеси, створення й використання нової криптовалюти (токенів) у межах проекту з додатковими перевагами або будь-якими іншими функціональними можливостями. Практика свідчить, що ICO дає можливість інвесторам купувати ці маркери в обмін на інші криптовалюти, зазвичай на Bitcoin або Ethereum. Проте необхідно чітко розуміти всі переваги та недоліки такого ризикованого методу для інвестування, як ICO.

Переваги ICO

– ICO надає великі можливості для перспективних проектів (з огляду на досягнення проекту Ethereum): починаючи з другої за популярністю криптовалюти після Bitcoin і закінчуючи створенням платформи для сервісів на базі Blockchain. Усе це було здійснено в рамках ICO.

– ICO не потребує зайвої документації. Проте для залучення коштів через IPO розробники проекту мають пройти через безліч бюрократичних процедур, збираючи різні документи. Для ICO головним і найнеобхіднішим документом є White Paper, який містить всі деталі проекту, а ICO — одна із форм краудфандінгу (колективне фінансування. Наприклад, один із найбільш відомих подібних проектів — kickstarter). Отже, кожен може ознайомитись з цим технічним документом і вибрати найпривабливіший проект для інвестування.

– Створення нової спільноти. Йдеться про те, що у творців проектів є можливість створювати нове community навколо своїх проектів. Наявність спільноти надає продукту авторитету. Думки членів спільноти мають цінність щодо окремих проектів, що також свідчить про порядність творців проектів.

– Доступ до потенційних токенів на ранніх етапах, зважаючи на низьку ціну на початку проекту. В рамках деяких дійсно успішних проектів токени можуть стати досить цінною криптою. Отже, ICO надають інвесторам можливість інвестувати кошти в створені маркери, які потім можуть стрімко зрости в ціні.

– ICO як стимулювання впровадження інновацій. На сьогодні популярність проведення ICO призвела до позитивної картини в сфері розвитку технологій, зокрема до того, що ICO дало величезний стимул творцям впроваджувати інновації і створювати цікаві проекти.

Недоліки ICO

– Процедура ICO дуже приваблива для шахраїв, оскільки не вимагає значних обсягів документації, а відповідно, й гарантій для інвесторів. З цього вбачається, що деякі творці проектів створюють фальшиву White Paper, а іноді навмисно не зазначають багато важливих деталей під час опису проекту в своїх White Paper. Отже, привабливі на перший погляд проекти потім можуть виявитися звичайним шахрайством. Ця негативна сторона ICO призвела до того, що громадськість з недовірою ставиться до технології Blockchain, яка ще не до кінця розкрила весь свій потенціал.

– На відміну від IPO, інвестори не мають таких юридичних прав, які мають власники акцій.

– Можливі спекуляції. Люди, які інвестують в проект ICO, інвестують в саму ідею проекту. Інвестори ознайомлюються з White Papers і вкладають кошти, якщо вважають, що команда заслуговує на довіру, а самому проекту гарантований успіх. Більшість стартапів вважаються невдалими, і ті, що використовують технологію Blockchain, від цього також не захищені. Не варто забувати і про ймовірність хакерських атак.

– Зберігання монет на криптогаманцях може виявитися проблемним для учасників ICO. Це призводить до того, що легко зберігати лише монети, створені в Ethereum, але не ті, що створені за його межами.

– Зовнішній вплив з боку регуляторів. Збільшення кількості шахраїв і неврегульованих коштів в рамках ICO призводить до спроби врегулювання процедури ICO, незважаючи на те, що ідея криптовалюти полягає в децентралізації й абсолютній непідконтрольності уряду.

Необхідно зазначити, що ICO, напевне, продовжить своє існування як частина криптовалюти й технології Blockchain. Адже неможливо ігнорувати той факт, що ICO створили нові інноваційні технології та залишаються стимулом для впровадження різноманітних технологій у майбутньому.

Згідно з даними порталу coinmarketcap.com, до липня 2017 року в біржовому обороті перебувало понад 800 криптовалют, що свідчить про факт щоденного здійснення ICO.

Автор: Богдан Забара, юрист АО Barristrs

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.

Какую реформу первой проведет новый Президент Украины?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

Юридическая Практика

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: