Права біженців у Люксембургу — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців у Люксембургу — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у Люксембургу — поради від 4refugees.info

Права біженців у Люксембургу — поради від 4refugees.info

  • 27.04.2022 17:23

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців у Люксембургу.

Загалом на територію Люксембургу українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у різних статусах. Однак наразі незалежно від мети в’їзду громадяни України фактично отримуватимуть статус тимчасового захисту. Тому правила для біженців до українців не застосовуються.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ЛЮКСЕМБУРГУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ

ПРИМІТКА. Умови в’їзду наразі однакові для переміщених осіб з України, як для осіб які шукають притулку, так і для тих, що не шукають притулку.

  • Віза:

Громадяни України, які подорожують автомобілем, можуть в’їжджати до Люксембургу без візи. Громадяни України, які приїжджають до Люксембургу, мають право на отримання статусу тимчасового захисту. Тому вони не підпадають під стандартні процедури надання притулку.

Так.

Діти без супроводу дорослих можуть перетинати кордон самостійно або з дорослим, який не є близьким членом сім’ї.

Неповнолітні особи можуть подати заяву про міжнародний захист самостійно або через спеціального адміністратора, який буде призначений суддею з питань опіки та піклування. Роль адміністратора – допомагати та представляти неповнолітню особу в процесі подання заяви за процедурою міжнародного захисту.

Документи не потрібні 

Обмеження щодо подорожей не застосовуються до громадян України за умови, що вони тікають від війни в Україні.

Сертифікат про одужання, виданий українськими органами влади, вважається дійсним у Люксембурзі.

Будь-хто, хто переїжджає до Люксембургу, повинен зареєструвати свій транспортний засіб в Люксембурзі протягом 6 місяців з моменту приїзду.

Більше інформації за посиланням: https://snca.public.lu/en/vehicules/immatriculation/immatriculer-vehicule-occasion/vehicule-immatricule-hors-ue.html

  • Документи на домашніх тварин:

У зв’язку з війною уряд Люксембургу зменшили кількість вимог щодо ідентифікації та вакцинації домашніх тварин українських біженців. (Джерело 1234)

Однак особи, що прибувають з України, повинні заповнити та завантажити реєстраційну форму для реєстрації своїх домашніх тварин.

ПРИМІТКА. З домашніми тваринами можна знаходитися в первинних приймальних центрах, де для них виділена спеціальна зона. Представники ветеринарної адміністрації відвідуватимуть такі центри, щоб подбати про легалізацію тварин. (Джерело 123)

  • Скільки часу можна перебувати на території країни: 

Тимчасовий захист надається на 1 рік з дати офіційного запуску механізму тимчасового захисту в Європі, тобто до 4 березня 2023 року. Закінчення строку відповідного документу зазначається на сертифікаті про тимчасовий захист.

Початковий строк може бути автоматично продовжений двічі на 6 місяців, загальним строком на 1 рік. Умови продовження строку сертифікату про тимчасовий захист будуть повідомлені їх власникам. (Джерело 12)

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ

  1. Чи надає уряд Люксембургу українцям “тимчасовий захист“? Так

Українцям надається тимчасовий захист. Тому до громадян України не застосовуються стандартні процедури отримання притулку.

Тимчасовий захист доступний для осіб, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року і приїхали до Люксембургу після 24 лютого 2022 року, або незадовго до цієї дати (цей строк невизначений і є гнучким). Тимчасовий захист може надаватися (a) громадянам України та членам їх сімей, (b) громадянам третіх країн, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року і які наразі не можуть безпечно та надовго повернутися до країни походження, та (c) громадян третіх країн, яким було надано міжнародний/національний захист (притулок) в Україні до 24 лютого 2022 року. (Джерело 12)

Можливі винятки / особи, яким не може надаватися тимчасовий захист:

Особам може бути відмовлено в тимчасовому захисті, якщо є обґрунтовані сумніви у тому, що:

  • вони скоїли злочин (-и) проти миру, військовий (-і) злочин (-и) або злочин (-и) проти людства;
  • вони скоїли серйозний злочин за загальним правом, перебуваючи за межами Великого Герцогства Люксембург, перш ніж їм було надано тимчасовий захист;
  • вони були винними в діях, що суперечать цілям і принципам Організації Об’єднаних Націй

Особам може бути відмовлено у наданні тимчасового захисту, коли є обґрунтовані причини підозрювати, що такі особи представляють загрозу національній безпеці або суспільству Люксембургу у зв’язку із їх засудженням за вчинення особливо тяжкого злочину судом останньої інстанції. (Джерело)

  1. Куди звертатися із заявою: на кордоні чи до спеціальних служб?

Усі переміщені особи з України, які приїжджають до Люксембургу, повинні подати заяву до Імміграційного директорату. Особи, які мають право на тимчасовий захист (громадяни України та третіх країн, які наразі не можуть повернутися до країни походження), повинні подати заяву про надання тимчасового захисту (доступна для завантаження кількома мовами) на адресу [email protected].

Відвідувати Імміграційний департамент особисто не потрібно. Офіційна процедура подання заяви проходить онлайн.

  1. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви? 

Уряд просить осіб, які прибувають з України до Люксембургу,  подавати заяви якнайшвидше. Жодних чітких строків не встановлено. (Джерело)

  1. Як подавати заяву: які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Заява про надання тимчасового захисту доступна кількома мовами і подається електронною поштою ([email protected]) до Імміграційного директорату. (Джерело 123)

Після цього представники Імміграційного директорату зв’яжуться з вами щодо вашої заяви про надання тимчасового захисту та призначать зустріч. До цього часу жодних інших кроків для забезпечення права на проживання в Люксембурзі не потрібні. (Джерело 123) Заявники повинні з’явитися на прийом особисто з документами, що посвідчують особу. Громадяни третіх країн (не громадяни України) також повинні надати документи, що підтверджують, що вони мали право на проживання в Україні станом на 24 лютого 2022 року. Зауважте, що заявники не можуть прийти до Імміграційного департаменту без призначення  на прийом. Це можливо лише після подання заяви електронною поштою та призначення зустрічі. (Джерело 12)

Імміграційний департамент перевіряє виконання умов для надання тимчасового захисту, а поліція Великого князівства (національний правоохоронний орган) перевіряє особу заявника. (Джерело)

Якщо встановлено відповідність умовам для отримання тимчасового захисту, особі видається сертифікат про тимчасовий захист. Цей сертифікат дозволяє його власнику залишатися в Люксембурзі, але не надає права на проживання відповідно до стандартного законодавства про в’їзд і перебування іноземців. (Джерело)

  1. На який період надається тимчасовий захист? 

Тимчасовий захист надається на 1 рік з дати офіційного запуску механізму тимчасового захисту в Європі, тобто до 4 березня 2023 року. Закінчення строку відповідного документа зазначається на сертифікаті про тимчасовий захист.

Початковий строк може бути автоматично продовжений двічі на 6 місяців, загальним строком на 1 рік. Умови продовження строку сертифікату про тимчасовий захист будуть повідомлені їх власникам. (Джерело 12)

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

ПРИМІТКА. Органи влади Люксембургу наполегливо рекомендують особам, які прибувають з України, не звертатися за наданням притулку одразу після прибуття. Значно швидший механізм – тимчасовий захист – був активований в ЄС через війну в Україні, який надає отримувачам цього статусу такі ж загальні права та привілеї, що й статус притулку. В ЄС вирішили, що переміщені з України особи не повинні проходити процедуру надання притулку і можуть отримати тимчасовий захист у всіх країнах-членах ЄС. (Джерело)

Отримувачі тимчасового захисту мають можливість податися на отримання міжнародного захисту в будь-який час. Велике князівство Люксембург визнає дві форми міжнародного захисту: статус біженця та статус додаткового захисту.

  1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Заявник може висловити особисто свій намір звернутися за  наданням міжнародного захисту особисто до:

  • Міністерство закордонних та європейських справ (MAEE) – Імміграційний департамент, Служба біженців (Direction de l’immigration, Service des réfugiés); або
  • служби контролю в аеропорті; або
  • поліції Великого князівства; або
  • центру проживання, де він/вона розміщується; або
  • центру затримання, в якому він/вона перебуває.

Після цього заявник повинен особисто відвідати Імміграційний департамент Міністерства закордонних та європейських справ для реєстрації заяви. Після реєстрації заявнику видається форма заяви і призначається зустріч для подання заяви. (Джерело)

  1. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?

Переміщеним особам з України наполегливо рекомендується спочатку отримати тимчасовий захист, перш ніж намагатися отримати притулок. Після цього процедуру отримання притулку можливо буде розпочати в будь-який момент протягом строку дії сертифікату про тимчасовий захист.

  1. Як подавати заяву: які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Перелік необхідних документів наведений у формі, яка подається при первинній реєстрації. Заявники можуть скористатися безоплатною судовою допомогою або найняти адвоката за свій рахунок. Фахівець надасть додаткові роз’яснення щодо необхідних документів.

Якщо можливо, заявник повинен подати оригінали документів або інші документи, які підтверджують особу, громадянство, сімейний стан, причини подання заяви тощо. За винятком документів, що підтверджують особу, будь-який документ, складений мовою іншою, ніж німецька, англійська або французька, повинен супроводжуватися перекладом на одну з цих мов.

Протягом 8 днів з моменту подання заяви про надання міжнародного захисту заявник повинен подати декларацію про прибуття до громади, де особа поселилася.

Протягом 6 тижнів з моменту прибуття до країни заявник повинен пройти медичний огляд. (Джерело)

  1. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку?

Протягом приблизно 3 днів після подання заяви заявнику видають сертифікат (так званий рожевий документ (“papier rose”). Це дозволяє заявнику залишатися та вільно пересуватися Люксембургом протягом розгляду заяви про надання міжнародного захисту.

“Рожевий документ” (“papier rose”) діє протягом 1 місяця та поновлюється до кінця процедури. Звертатися до Служби біженців Імміграційного департаменту для продовження дії сертифікату необхідно особисто не пізніше, ніж за один день до спливу його строку дії.

Заявник зазвичай отримує відповідь щодо його заяви протягом 6 місяців після подання заяви. Якщо обробка заяви займає більше 6 місяців, заявника повідомляють про затримку. Загальний строк обробки заяви не може перевищувати 21 місяць.

Заявникам, яким надано міжнародний захист, також надається дозвіл на проживання строком на 5 років. (Джерело)

ПОДАЛЬШІ КРОКИ

Особи, які приїжджають з України до Люксембургу, повинні повідомити адміністрацію місцевої громади про своє місце проживання для подання декларації про прибуття. Це можна зробити після отримання тимчасового захисту. (Джерело 12)

Переміщені з України особи повинні пройти медичну та соціальну перевірку після надання тимчасового захисту Міністерством іноземних та європейських справ.

Ця перевірка організовується Департаментом охорони здоров’я, які запропонують особі зустріч. Відсутня потреба самостійно призначати зустріч або інформувати Департамент охорони здоров’я.

ВІДМІННОСТІ В РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Заява про надання притулку Гуманітарна віза  Без візи
Як довго ви можете перебувати До прийняття рішення.
Рішення про відмову в міжнародному захисті дорівнює рішенню про повернення. Випадки подання апеляції на такі рішення наводяться у листі, в якому заявника повідомляють про відмову у наданні міжнародного захисту. (Джерело)
Тимчасовий захист надається на 1 рік з дати офіційного запуску механізму тимчасового захисту в Європі, тобто до 4 березня 2023 року. Закінчення строку відповідного документа зазначається на сертифікаті про тимчасовий захист.
Початковий строк може бути автоматично продовжений двічі на 6 місяців, загальним строком на 1 рік. Умови продовження строку сертифікату про тимчасовий захист будуть повідомлені їх власникам у відповідний момент. (Джерело 12)
Усі особи, які прибули з України, повинні якнайшвидше подати заяву про надання тимчасового захисту. (Джерело 12)
Громадянам України не потрібно дотримуватися якихось особливих процедур для легалізації свого перебування. Осіб, які мають дозвіл на проживання, строк дії якого спливає, або чиє короткострокове перебування (зазвичай 90 днів) добігає кінця, також просять повідомити про себе Імміграційний департамент. Наразі таким особам не потрібно хвилюватися про свій адміністративний статус. (Джерело)
Право на працевлаштування Під час розгляду заяви заявник може за певних обставин отримати тимчасовий дозвіл на працевлаштування (AOT), який дозволяє займатися професійною діяльністю. AOT видається лише для здійснення одного виду робіт і лише для працевлаштування в конкретного роботодавця. Він дійсний протягом 6 місяців і може бути продовжений. (Джерело)
Видача AOT не надає права на отримання дозволу на проживання, а також будь-яких повноцінних привілеїв статусу безробітного. (Джерело)
Заяву про отримання тимчасового дозволу на працевлаштування можна подати до Агентства з розвитку зайнятості (ADEM) не раніше, ніж через 6 місяців після подання заяви про надання міжнародного захисту до Імміграційного директорату. (Джерело)
Форму заяви для отримання AOT можна знайти та завантажити тут
ТАК
Особи, що отримують тимчасовий захист, отримують негайний доступ до ринку праці Люксембургу протягом строку дії їхнього сертифікату. (Джерело 12)
Особи, що отримують тимчасовий захист, можуть також зареєструватися як шукачі роботи в Агентстві з розвитку зайнятості (ADEM). З ADEM можна зв’язатися електронною поштою ([email protected]) або за телефоном (+352 247 88888). (Джерело)
Інформаційна брошура українською мовою про роботу в Люксембурзі доступна тут
НІ
Громадянам України потрібен дійсний сертифікат тимчасового захисту для отримання безкоштовного доступу до ринку праці Люксембургу. (Джерело 123)
Медичне обслуговування Кожен новоприбулий проходить обов’язковий медичний огляд, який проводиться медичною службою відділу охорони здоров’я для претендентів на міжнародний захист (DPI) Департаменту охорони здоров’я. Претендентів на міжнародний захист викликають до Медико-соціального центру (2, rue George C. Marshall; L-2181 Люксембург) для медичного огляду, який має відбутися не пізніше, ніж через 6 тижнів після їх прибуття.
Одразу після подання заяви про надання міжнародного захисту заявники повинні оформити добровільне медичне страхування в Національному фонду охорони здоров’я (Caisse Nationale de Santé (CNS)) через Національний офіс з розміщення  (Office National de l’Accueil(ONA)), який сплачуватиме щомісячний внесок протягом процедури надання міжнародного захисту.
У разі необхідності отримання невідкладної медичної допомоги заявники можуть звернутися до лікарні або викликати швидку допомогу без попереднього дозволу Національного офісу з розміщення (ONA). Щоб забезпечити покриття витрат на лікування, важливо якомога швидше повідомити соціального працівника ONA. (Джерело)
Особи, що отримують тимчасовий захист мають повний доступ до системи охорони здоровʼя. (Джерело) Медичне страхування не вимагається Медичне страхування не вимагається. У пункті екстреної допомоги SHUK є медичний кабінет, який працює цілодобово і без вихідних для всіх осіб, які там проживають. (Джерело)
Особи також можуть звернутися за консультацією до терапевта в Медичному будинку (Maison Médicale) за адресою 23, Val Fleuri, L-1526 Люксембург, відкритий з понеділка по п’ятницю з 08:30 – 12:00 та 13:00–16:30. (Джерело) Якщо особі необхідні ліки, в аптеках можна придбати безрецептурні та рецептурні ліки. У разі необхідності Медичний будинок (Maison Médicale) надасть пацієнтам рецепт від імені Департаменту охорони здоров’я. Усі рецепти, які виписує Департамент охорони здоров’я, покриваються Міністерством охорони здоров’я. (Джерело)
Також безкоштовні медичні послуги надає клініка “Médecins du Monde” за адресою 5 Rue d’Audun, в Еш-Сюр-Альзетт.
У разі необхідності отримання невідкладної медичної допомоги пацієнти можуть звернутися до лікарні швидкої допомоги. Були прийняті заходи щодо скасування оплати за лікування в стаціонарі, якщо пацієнти ще не зареєстровані в медичних службах Люксембургу. (Джерело)
Бюджетні кошти ТАК
Заявники отримують щомісячну допомогу в розмірі: 28,29 євро за дорослого заявника; 28,29 євро за неповнолітню особу без супроводу дорослих; 14,14 євро за неповнолітню особу.
Якщо заявник живе у закладі з розміщення та не користується послугою безкоштовного харчування, щомісячна допомога, визначена нижче, додається до допомоги на харчування*: 249.05 євро за дорослого заявника; 249,05 євро за неповнолітню особу без супроводу дорослих; 207,29 євро за неповнолітню особу. (Джерело)
Одяг та засоби гігієни надаються заявникам безкоштовно. Заявники можуть регулярно користуватися камерами зберігання з допомогою ваучерів Національного офісу з розміщення (ONA). (Джерело)
ТАК
Особи, які отримали тимчасовий захист, мають доступ до матеріального забезпечення Національного офісу з розміщення  (ONA), які включають отримання щомісячної допомоги, доступ до житла, медичну допомогу, харчування та одяг. (Джерело 12)
НІ
Кошти не надаються до отримання статусу
Житло ТАК
Особам, які прибувають з України, буде надано житло в санкціонованому урядом центрі з невідкладного розміщення SHUK (Структура з невідкладного розміщення у Кірхберзі – Structure d’hébergement d’urgence au Kirchberg) за адресою: 11, Rue Carlo Hemmer в місті Люксембург. (Джерело 123)
Українська версія інформаційної довідки про житловий центр SHUK: https://maee.gouvernement.lu/dam-assets/services-aux-citoyens/ukraine/flyer-location-SHUK-UKR-FR-EN.pdf
Після перших кількох днів заявники будуть направлені до інших державних структур, у тому числі до приватних будинків громадян-волонтерів. (Джерело)
ТАК
Особи, що отримали тимчасовий захист, отримують житло. (Джерело) Після розміщення в державному приймальному центрі особам, що отримали тимчасовий захист, може бути надано житло в державному закладі колективного розміщення. (Джерело)
ТАК
Особам, які прибувають з України, буде надано житло в санкціонованому урядом центрі з невідкладного розміщення SHUK (Структура з невідкладного розміщення у Кірхберзі – Structure d’hébergement d’urgence au Kirchberg) за адресою: 11, Rue Carlo Hemmer в місті Люксембург. (Джерело 123)
Українська версія інформаційної довідки про житловий центр SHUK: https://maee.gouvernement.lu/dam-assets/services-aux-citoyens/ukraine/flyer-location-SHUK-UKR-FR-EN.pdf
Після перших кількох днів заявники будуть направлені до інших державних структур, у тому числі до приватних будинків громадян-волонтерів. (Джерело)
Освіта ТАК
У Люксембурзі діти претендентів на міжнародний захист віком від 4 до 16 років зобов’язані відвідувати школу у віці (так само, як діти та підлітки, які проживають у Великому князівстві).
Для заявників, які не досягли обов’язкового шкільного віку, право на освіту таке саме, як і для всіх інших учнів, які проживають у Люксембурзі.
Діти до 12 років перебувають на обліку в шкільній службі комуни за місцем проживання, а саме в секретаріаті комуни. Учні віком від 12 років повинні подати заявку до Шкільної приймальні для новоприбулих учнів (Cellule d’accueil scolaire pour élèves nouveaux arivants (CASNA)) для проходження співбесіди та тестів. (Джерело)
Контакти для інформації про освіту для дітей осіб, що шукають притулку в Люксембурзі: Міністерство національної освіти, дитинства та молоді (Служба освіти дітей іноземців (SECAM))Для початкової освіти: Анжеліка Квінтус (Аngélique Quintus) (тел.: 247-75153) Для середньої освіти: Боббі Годдінг (Bobby Godding) (тел.: 247-75274)  (Джерело)
Вартість шкільних зборів та матеріалів покриваються грантами або ваучерами
ТАК
Українські діти мають право доступу до системи освіти на тих же умовах, що і громадяни Люксембургу. Відвідування школи є обов’язковим в Люксембурзі для дітей віком від 4  до 16 років. (Джерело)
Перед інтеграцією в систему освіти діти-переселенці з України повинні пройти медико-соціальний огляд, організований Управлінням охорони здоров’я та Соціально-медичною лігою.Щоб записатися на прийом, зверніться до служби підтримки здоров’я за номером: +352 247-65533 і натисніть 3. (Джерело)
Інформаційна брошура про освіту для дітей-переселенців з України доступна українською та англійською мовами тут
НІ
Неповнолітнім особам надається повний доступ до системи освіти після завершення імміграційної процедури Імміграційним департаментом. (Джерело)
Інформаційна брошура про освіту для дітей-переселенців з України доступна українською та англійською мовами тут
Утриманці (члени сім’ї) Для отримання допомоги та консультації рекомендується надіслати електронний лист на адресу Посольства Люксембургу в Празі, співакредитованого в Україні ([email protected]) або консульського відділу Міністерства закордонних та європейських справ ([email protected]) з усіма контактними даними заінтересованих осіб, а також копіями документів, що посвідчують особу.  (Джерело) Особи, що отримали тимчасовий захист, можуть подати заяву про возз’єднання сім’ї з а) членами сім’ї, які отримали тимчасовий захист в іншій країні-члені ЄС та б) членами сім’ї, які ще не в’їхали до країни-члена ЄС.  (Джерело) Для отримання допомоги та консультації рекомендується надіслати електронний лист на адресу Посольства Люксембургу в Празі, співакредитованого в Україні ([email protected]) або консульського відділу Міністерства закордонних та європейських справ ([email protected]) з усіма контактними даними заінтересованих осіб, а також копіями документів, що посвідчують особу.  (Джерело)
Фінанси Не застосовується Не застосовується Не застосовується

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ:

LUkraine – Громада українців Люксембургу

  • Ця організація надає корисну інформацію та підтримку для українців, які приїжджають до Люксембургу, а також для мешканців, які бажають допомогти.
  • Вебсайт: https://ukrainians.lu

ГУМАНІТАРНА ВІЗА / МАРШРУТИ:

Особи, що отримали тимчасовий захист, також мають можливість в будь-який момент подати заяву на отримання міжнародного захисту.

ПОДОВЖЕННЯ СТРОКУ / ЗМІНА ТИПУ ВІЗИ:

Початковий однорічний строк тимчасового захисту може бути автоматично продовжений двічі на 6 місяців, загальним строком на 1 рік. Умови продовження строку сертифікату про тимчасовий захист будуть повідомлені їх власникам у відповідний момент. (Джерело)

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

  1. Державні органи влади
    1. Консульські питання осіб, які намагаються покинути Україну або їдуть транзитом з України, можна адресувати консульському відділу Міністерства зовнішніх та європейських справ: [email protected] або +352 2478 2386 (Джерело)
    2. Офіційний інформаційний центр: Guichet
      1. Вебсайт: https://guichet.public.lu/en.html
    3. Національний офіс з розміщення (ONA)
      1. Веб-сайт: https://ona.gouvernement.lu/en.html
      2. Телефон: +352 247 857 00
    4. Консульство України
      1. Вебсайт: https://www.ukraine.lu
      2. Телефон: +352 25 22 99
      3. Адреса: 6, avenue des Archiducs, L-1135, Люксембург.
    5. LUkraine – Громада українців Люксембургу
      1. Ця організація надає корисну інформацію та підтримку для українців, які приїжджають до Люксембургу, а також для мешканців, які бажають допомогти.
      2. Вебсайт: https://ukrainians.lu
    6. Цифрова інклюзивність
      1. Пропонує безкоштовні (вживані) комп’ютери та телефони переселенцям з України
      2. Заявники можуть направляти електронні листи на електронну адресу [email protected] з такою інформацією:
        1. Ноутбук або комп’ютер
        2. Поточна адреса
        3. Номер телефону
        4. Електронна пошта
        5. Дата народження, рік-місяць-день
        6. Копія (або фото) вашого документа, що посвідчує особу; АБО копія паспорта; АБО копія посвідчення водія.
  2. Телефони екстрених служб:
    1. Поліція: 113
    2. Швидка медична допомога або пожежна служба: 112
    3. Гаряча лінія Червоного Хреста (соціальна лінія допомоги): 2755
  3. Транспорт:
    1. Громадський транспорт в Люксембурзі повністю безкоштовний
    2. Путівник для тих, хто подорожує країною: https://today.rtl.lu/luxembourg-insider/daily-life/a/1628325.html
    3. Для пошуку громадського транспорту можна використовувати веб-сайт і безкоштовний додаток Mobiliteit (доступний для Apple та Android): https://www.mobiliteit.lu/en/
  4. Охорона здоров’я та добробуту
    1. Інформаційна лінія Maladies Rares – це служба телефонної допомоги людям, які страждають на рідкісні захворювання та знаходяться зараз на території Люксембургу. Ця служба надає інформацію про рідкісні захворювання, соціальні права, доступні ресурси та необхідні кроки, а також скеровує людей до відповідних служб у країні. (Джерело)
      1. 📞 : +352 2021 2022
      2. 📧: [email protected]
  5. Освіта
    1. https://guichet.public.lu/dam-assets/catalogue-pdf/immigration/ukraine/flyer-you-arrived-in-luxembourg-secam-casna-ukraine.pdf
    2. У службі освіти дітей іноземців  Міністерства освіти (“Service de scolarisation des enfants étrangers” (SECAM)) створено спеціальний підрозділ для сімей з України:
      1. Міністерство національної освіти, дитинства та молоді (MENJE). Служба освіти дітей іноземців  (SECAM)
      2. Гаряча лінія англійською мовою: +352 247-76570 / українською мовою: +352 247-76976
      3. Адреса: 38, rue Philippe II L-2340 Люксембург
      4. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, 08:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
      5. Email: [email protected]
    3. Після співбесіди із сім’ями та дітьми SECAM пропонує один або кілька варіантів, щоб кожна дитина могла швидко отримати вигоду від належного навчання в школі. Остаточний вибір між можливими варіантами здійснюють батьки.

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA