Такий висновок зробила Велика Палата Верховного Суду в постанові від 19 січня 2023 року у справі № 990/146/22.
Громадянин звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до Етичної ради та ВРП, у якому просив визнати протиправними дії відповідачів щодо допуску до співбесіди кандидата на посаду члена ВРП та зобов’язати Етичну раду зняти зі співбесіди цього кандидата.
КАС ВС відмовив у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог до ВРП, а позовну заяву в частині позовних вимог до Етичної ради передав за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, оскільки встановив, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Зокрема, суд зважав на те, що вимоги заявлено до Етичної ради, тобто до суб’єкта оскарження, якого немає в переліку, визначеному статтею 22 КАС України.
Вказану ухвалу оскаржила Етична рада та просила її скасувати як таку, що порушує норми процесуального права.
Велика Палата Верховного Суду задовільнила апеляційну скаргу Етичної ради та скерувала справу до КАС ВС для продовження розгляду.
Серед іншого ВП ВС зазначила таке:
«Отже, Верховний Суд є судом першої інстанції для розгляду справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу, який має повноваження оцінювати членів ВРП. Цим органом є Етична рада як стосовно власне такого оцінювання, так і стосовно сприяння органам, що обирають (призначають) членів ВРП, у встановленні відповідності кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності», — констатувала ВП ВС.
Також читайте: Учасники LEGAL АNTI-СORRUPTION FORUM обговорили проблемні питання роботи з доказами
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…