600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Позови до Етичної ради має розглядати Верховний Суд — висновок Великої Палати ВС

Позови до Етичної ради має розглядати Верховний Суд — висновок Великої Палати ВС

  • 09.02.2023 19:24
  • Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду є судом першої інстанції в спорах за позовами щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності Етичної ради.
  • Відповідно, Велика Палата ВС у таких спорах є судом апеляційної інстанції.

Такий висновок зробила Велика Палата Верховного Суду в постанові від 19 січня 2023 року у справі № 990/146/22.

Обставини справи

Громадянин звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до Етичної ради та ВРП, у якому просив визнати протиправними дії відповідачів щодо допуску до співбесіди кандидата на посаду члена ВРП та зобов’язати Етичну раду зняти зі співбесіди цього кандидата.

КАС ВС відмовив у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог до ВРП, а позовну заяву в частині позовних вимог до Етичної ради передав за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, оскільки встановив, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Зокрема, суд зважав на те, що вимоги заявлено до Етичної ради, тобто до суб’єкта оскарження, якого немає в переліку, визначеному статтею 22 КАС України.

Вказану ухвалу оскаржила Етична рада та просила її скасувати як таку, що порушує норми процесуального права.

Висновок ВП ВС

Велика Палата Верховного Суду задовільнила апеляційну скаргу Етичної ради та скерувала справу до КАС ВС для продовження розгляду.

Серед іншого ВП ВС зазначила таке:

  • за змістом частини 4 статті 22 КАС України ВС як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, ВРП, ВККС, рішень, дій чи бездіяльності органів, які обирають (призначають), звільняють членів ВРП, щодо питань обрання (призначення) на посади членів ВРП, звільнення їх із таких посад, бездіяльності Кабінету Міністрів України стосовно невнесення до Верховної Ради України законопроєкту на виконання (реалізацію) рішення українського народу про підтримку питання загальнодержавного значення на всеукраїнському референдумі за народною ініціативою;
  • згідно з пунктом 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1635-IX усі справи, пов’язані з оскарженням рішень, дій чи бездіяльності органів, які обирають (призначають), проводять оцінювання членів ВРП, щодо питань обрання (призначення), оцінювання членів ВРП підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції та Великій Палаті Верховного Суду як суду апеляційної інстанції.

«Отже, Верховний Суд є судом першої інстанції для розгляду справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу, який має повноваження оцінювати членів ВРП. Цим органом є Етична рада як стосовно власне такого оцінювання, так і стосовно сприяння органам, що обирають (призначають) членів ВРП, у встановленні відповідності кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності», — констатувала ВП ВС.

Також читайте: Учасники LEGAL АNTI-СORRUPTION FORUM обговорили проблемні питання роботи з доказами

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA