Пленум ВС у цілому підтримав законопроєкт про вдосконалення роботи Великої Палати ВС зі своїми зауваженнями, проте підтримку поділяють не всі судді ВС — PRAVO.UA Пленум ВС у цілому підтримав законопроєкт про вдосконалення роботи Великої Палати ВС зі своїми зауваженнями, проте підтримку поділяють не всі судді ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Пленум ВС у цілому підтримав законопроєкт про вдосконалення роботи Великої Палати ВС зі своїми зауваженнями, проте підтримку поділяють не всі судді ВС

Пленум ВС у цілому підтримав законопроєкт про вдосконалення роботи Великої Палати ВС зі своїми зауваженнями, проте підтримку поділяють не всі судді ВС

  • 06.10.2023 17:44

Сьогодні, 6 жовтня 2023 року, Пленум Верховного Суду розглянув питання про надання висновку щодо законопроєктів № 9643 та № 9643-1, які передбачають удосконалення діяльності Великої Палати ВС.

Так, серед іншого пропонується скоротити кількісний склад ВП ВС, змінити порядок обрання її секретаря та встановити можливість дострокового відкликання суддів Великої Палати ВС зборами суддів касаційних судів.

Доповідав з цього питання Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, який зауважив, що на розгляд Пленуму ВС із цього питання підготовлено два проєкти рішення: про підтримку законопроєктів із зауваженнями до окремих його положень (основний) та альтернативний варіант — із пропозицією не підтримувати пропоновані ними зміни.

Представляючи основний проєкт рішення Пленуму ВС, Станіслав Кравченко зауважив, що законопроєкт № 9643 пропонується відхилити та підтримати законопроєкт № 9643-1 із застереженнями Верховного Суду.

Зокрема, такі застереження стосуються такого:

  • ВС вважає виправданим зменшення кількості суддів ВП ВС з огляду на зменшення кількості надходження справ на її розгляд, проте до складу Великої Палати має входити непарна кількість суддів (за законопроєктом 14, а ВС пропонує 13 суддів);
  • підтримується пропозиція з обрання секретаря Великої Палати Пленумом ВС, але також необхідно визначити, що у разі відсутності секретаря ВП ВС його повноваження виконує суддя Палати з найбільшим суддівським стажем;
  • також ВС вважає доцільним дати законодавче визначення терміна «виключна правова проблема»;
  • окрім цього, Станіслав Кравченко запропонував, щоб Голова ВС не входив до складу Великої Палати ВС.

Альтернатива

Альтернативний проєкт висновку Пленуму ВС з цього питання представив суддя ВП ВС Дмитро Гудима. За його словами, зменшення кількісного складу Великої Палати не є доцільним, оскільки відновлюється здійснення дисциплінарної функції Вищої ради правосуддя, також відновлена робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, крім цього, вже ведуться розмови про можливість проведення парламентських виборів. Що стосується кількості справ, які передаються на розгляд ВП ВС, то зменшення спостерігається по всій судовій системі в цілому.

Але найнебезпечнішою Дмитро Гудима назвав пропозицію законопроєктів щодо можливості дострокового відкликання зборами судів своїх представників зі складу ВС.

Такі занепокоєння висловили й інші судді Верховного Суду, зокрема, Олена Кібенко зауважила, що підтримка цих законопроєктів не врятує суддів ВС від перевірки, а суддя Віктор Пророк назвав це «першим цвяхом у гроб Верховного Суду».

Суддя ВС Олена Ситнік зазначила, що жоден із цих законопроєктів не стосується вдосконалення роботи Великої Палати, а навпаки, в разі прийняття одного з них збільшиться вплив на членів Великої Палати ВС із боку осіб, які обіймають адміністративні посади.

За результатами обговорення Пленум Верховного Суду більшістю голосів ( за 75 голосів) проголосував за основний проєкт висновку, а саме про часткову підтримку законопроєкту № 9643-1 із висловленими зауваженнями до нього.

Читайте також читайте: Олександр Мамалуй обраний
заступником Голови Верховного Суду

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA