Після перемоги України Конституцію очікують зміни в частині адміністративного поділу на громади, райони й області — PRAVO.UA Після перемоги України Конституцію очікують зміни в частині адміністративного поділу на громади, райони й області — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Після перемоги України Конституцію очікують зміни в частині адміністративного поділу на громади, райони й області

Після перемоги України Конституцію очікують зміни в частині адміністративного поділу на громади, райони й області

  • 07.08.2023 14:16

Питання класифікації населених пунктів за 30 років незалежності України так і не було врегульоване. Досі користувалися актом Президії УРСР 1981 року, і тільки нещодавно ухвалений у другому читання законопроєкт №8263 поставив остаточно крапку в питанні дерадянізації й надав нову класифікацію.

Про це розповів народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України.

«Поняття смт – це абсолютно радянський рудимент, оскільки в Конституції України від 1996 року такого формулювання немає. Там є село, селище, місто, плюс із 2020 року все це в нас перетворилося, об’єдналося в територіальні громади, де живуть громадяни. Звісно, смт треба було прибирати, що ми й зробили. Водночас це треба було зробити максимально безболісно для громадян, і тут я запевняю, що це не тягне зміни жодних документів», – зазначив нардеп.

За його словами, зміни не створять труднощів громадам у контексті, наприклад, освітньої субвенції. Навпаки, це відкриє можливість, щоб мешканців смт не прирівнювали за щільністю наповнення класів до міст.

«Законопроєкт збалансований і, сподіваюся, що ми зробили все правильно. Загалом же після війни та нашої перемоги Конституція буде змінена. І я нікого не здивую, коли скажу, що там не буде не лише містечок, а не буде ані міст, ані селищ чи сіл, бо з 2020 року вся країна поділилася на громади, відповідно, буде трирівневий поділ на громади, райони та області», – наголосив Віталій Безгін.

Ухвалений законопроєкт щодо дерадянізації України, як зауважив парламентарій, стосується не лише відходження від поняття селище міського типу, а й перейменування районів, зміни адміністративного центру району.

На думку народного депутата, це доведеться робити також у прикордонних із росією та білоруссю територіях на півночі, оскільки в нас є районні центри дуже наближені до кордону, а це вже питання держбезпеки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA