прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підтримка авіаринку: зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень

Підтримка авіаринку: зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень

  • 26.11.2021 12:21

У рамках масштабного форуму “Велике будівництво: авіація та туризм” Міністерство інфраструктури презентувало низку системних рішень для підтримки авіагалузі у найближчі роки.

 Зниження ставки ПДВ на внутрішні перевезення до 7%

Зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень з 20% до 7% дасть змогу українським авіакомпаніям зменшити вартість квитка та вплине на привабливість внутрішніх авіаподорожей. На рівні уряду вже відкрито діалог між державою та бізнесом та досягнуто принципової згоди.

Міністерством інфраструктури підготовлено відповідні законодавчі ініціативи.

 Впровадження PSO в авіагалузі

Активно розробляється можливість впровадження механізму Public Service Obligation. Йдеться про компенсацію з бюджету частини вартості квитка на критично важливих для держави маршрутах.

«Нагадаю, що цьогоріч відкрито нові регулярні авіарейси з Києва до Чернівців, Ужгороду, Миколаєва та Кривого Рогу, а всього наразі здійснюються польоти між понад 10 українськими аеропортами.

Ми хочемо зробити польоти всередині країни доступними та комфортними. Щоб авіаперевізники конкурували за свого пасажира з залізницею та автоперевізниками. Наша глобальна ціль до 2024 року – об’єднати всю країну якісним пасажирським транспортом.

Якраз механізм PSO дасть нам можливість максимально розширити мапу польотів в Україні і на перших етапах підтримати нові регіональні аеропорти та внутрішній туризм», – розповідає Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

Аналогічний механізм уже запущено на залізниці в рамках пілотного проєкту на маршруті Одеса — Ізмаїл.

Фонд для авіарозвитку

Іншим системним рішенням, яке наразі активно розробляється державою, є створення Спецфонду для розвитку авіа- та залізничної інфраструктури, кошти якого можна буде спрямувати, зокрема, на будівництво та модернізацію аеропортової інфраструктури.

Наразі в Україні активно впроваджується програма модернізації регіональних аеропортів. Зокрема, будівельні роботи ведуться в аеропортах Дніпра, Одеси, Вінниці, Херсону, Рівного, Кривого Рогу, Києва та Ужгорода. Окрім цього, на етапі проєктування новий аеропорт на Закарпатті.

Наступного року планується розпочати будівельні роботи в Чернівцях, Полтаві, а також запланований старт підготовки до реалізації проєктів будівництва двох нових аеропортів на Сході України.

«Пандемічні» компенсації авіакомпаніям

Окрім цього, планується забезпечити відшкодування витрат українським авіакомпаніям за здійснені ними рейси з вивозу пасажирів у період запровадження обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID-19 у 2020 році.

Кошти уже передбачені в держбюджеті на цей рік і незабаром будуть виплачені перевізникам.

Нагадаємо також, що підписано угоду про “відкрите небо” між Україною та ЄС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA