600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підбито підсумки трирічного Проєкту ЄС Twinning

Підбито підсумки трирічного Проєкту ЄС Twinning

  • 23.02.2023 13:07
Фото: https://amcu.gov.ua

22 лютого 2023 року відбувся завершальний захід, під час якого було підбито результати трирічної роботи Проєкту ЄС Twinning «Підтримка Антимонопольного комітету України у подальшому наближенні юридичної і процесуальної практик антимонопольного контролю за концентраціями у ЄС». Про це інформує пресслужба АМКУ.

Проєкт ЄС Twinning «Підтримка Антимонопольного комітету України у подальшому наближенні юридичної і процесуальної практик антимонопольного контролю за концентраціями у ЄС» стартував у травні 2020 року та офіційно завершується 24 лютого 2023 року. Він мав на меті наблизити роботу АМКУ до найкращих європейських стандартів захисту конкуренції. За цей час у роботі Проєкту взяли участь 65 експертів із Німеччини, Румунії та Литви. Проєкт фінансувався коштом ЄС. Серед його основних здобутків: розробка стратегії та пакетів законодавчих ініціатив, необхідних для здійснення реформи конкурентного законодавства, адвокація майбутніх законодавчих змін та навчання українських фахівців особливостям європейського правозастосування

У зустрічі взяли участь лідери Проєкту та його компонентів із боку АМКУ та Європейського Союзу, представники Кабінету Міністрів України, народні депутати України та представники ділової спільноти.

Голова Антимонопольного комітету та лідерка Проєкту з українського боку Ольга Піщанська назвала головними здобутками Проєкту законопроєкт № 5431 та значний прогрес у підвищенні кваліфікації колективу АМКУ.

«Від прийняття цього документа Верховною Радою залежить реформа антимонопольного законодавства в цілому та Комітету зокрема. А також значною мірою – виконання Україною її міжнародних зобов’язань у частині імплементації законодавства. Підсумовуючи результат Проєкту Twinning, я візьму на себе сміливість констатувати, що головним нашим спільним здобутком є все ж таки не документи чи інформація, а сильний, кваліфікований та підготовлений колектив Комітету», – зазначила Ольга Піщанська.

Законопроєкт № 5431 мав розглядатися Верховною Радою в другому читанні ще в лютому 2022-го, але завадив початок повномасштабної війни. Водночас голова Комітету з питань бюджету ВРУ, народна депутатка Роксолана Підласа висловила сподівання, що проєкт № 5431 найближчими місяцями буде проголосований у другому читанні.

Загальні підсумки Проєкту підбив у своєму виступі постійний радник Проєкту Шарунас Паярскас: окрім проєкту закону № 5431, 13 нормативно-правових актів та 8 процедурних актів, у рамках Twinning також було проведено 16 навчань, 35 консультацій з практичних питань, 9 лекцій для студентів навчальних закладів, 8 тренінгів зі зв’язків із громадськістю та здійснено 3 навчальні візити.

Поділитися
Теги АМКУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA